Pedaltrain SST: mikro tuner do pedalboardu

Firma Pedaltrain uvedla do sériové výroby pravděpodobně nejmenší verzi pedalboardové ladičky na současném trhu. Model s označením Pedaltrain SST (Space Saving Tuner) o rozměrech cca 2.2. x 2.2 x 8.6 cm lze pohodlně umístit např. do prostoru pod propojkou dvou klasických pedálů a ušetřit tak místo pro další efekty.

Hliníkové šasi s akrylátovým a dobře čitelným dioplejem má dostatečnou odolnost a vzhledem k miniaturnímu provedení je ladička napájena výhradně adapterem. Jeho barelový 2.1 mm konektor, společně s jackovým vstupem a výstupem, je ze stejného důvodu spojen s tunerem pomocí napevno instalovaných kabelů s plastovými (ABS) koncovkami.

Tuner pracuje v chromatickém modu, může se pochlubit maximální odchylkou +- 1 cent a referenční tón A lze kalibrovat po jednohertzových krocích v rozsahu 438 až 445 Hz. SST se automaticky aktivuje po připojení 9V adapteru nebo napájecího distributoru k síti.

Nová mikro ladička od Pedaltrainu je samozřejmě uzpůsobena i pro zapojení do dedikovaného výstupu volume pedálu, kdy obvodem tuneru neprochází hlavní signálová cesta. Oficiální cena jednoduchého, přesného a především prostorově nenáročného modelu byla v případě amerického trhu nastavena těsně pod hranici 60 dolarů.