Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.01.2019 - 00:01

Pět signovaných kytar Ibanez inspirovaných řadou AZ Prestige

V minulém roce se Ibanez rozhodl uvést na trh tradičněji pojaté superstraty ze série AZ Prestige, které si velmi rychle získaly přízeň řady kytaristů. Důkazem obliby této edice je také pětice nových podpisových modelů z připravované ročníkové kolekce 2019, sestávající z nástrojů postavených podle specifikací kytaristů kapely CHON Ericka Hansela a Maria Camareny, virtuózního Andyho Timmonse a členů instrumentálního texaského kvarteta Polyphia Scotta Le Page a Tima Hensona.

Všechny verze disponují korpusem ve stratovsky laděném tvaru AZ a hlavicí se zaoblenějšími liniemi, mají krky a hmatníky z „pečeného“ javoru (výjimkou je Hanselův model s hmatníkem z jatoby), vibrata klasické konstrukce, pražce z nerezové oceli, standardní fenderovskou menzuru 25.5 palce a ořechy ze směsi Graph Tech o šířce 42 mm, kromě Timmonsova nástroje, který je osazen kostěným nultým pražcem.

Ibanez EH10 (Erick Hansel) v barvě Transparent Green Matte s tělem ze dřeva Nyatoh a ořechovým topem nabízí dvouoktávový hmatník s 24 pražci, polohové značky v podobě malých obdélníků v prostoru struny E, vibrato Gotoh T1502, krkový singl Seymour Duncan Alnico II Pro, kobylkový humbucker SD Hyperion a samostatný switch pro rozepnutí jeho cívek.

Ibanez MAR10 (Mario Camarena) má tělo z americké lípy stříkané lakem Lavender Metallic Matte, 24 pražců, dvojici pasivních humbuckerů Seymour Duncan Hyperion s Alnico magnety, přepínací systém dyna-MIX9, vibrato Gotoh T1502 je ukotveno na dvou šroubech a polohové značky mají tvar žraločích ploutví.

Základna korpusu modelu Ibanez SLM10 (Scott Le Page) je z americké lípy doplněné topem z obláčkového javoru, jehož kresbu zvýrazňuje povrch Transparent Red Matte, struny kotví ve vibratu Gotoh T1502, hmatník je osazen 22 pražci a kobylkový humbucker DiMarzio SLM Original je kombinován se singly True Velvet od stejného výrobce.

Ibanez THBB10 (Tim Henson) s korpusem z americké lípy v černém laku, obdélníkovými značkami poloh z akrylátu a abalonu, 24 pražci a vibratem Gotoh T1502 je vybaven kobylkovým minihumbuckerem a dvěma single coilovými snímači DiMarzio THBB Original. Kovové kryty snímačů, mechanika a další kovové komponenty jsou provedeny ve zlatém chromu. Všechny popisované signatury mají kulatější profil krku AZ Oval C a radius hmatníku činí 305 mm.

Ibanez ATZ100, představující nejnovější podpisový model Andyho Timmonse, se vyznačuje olšovým tělem, hmatník i krk s profilem ATZ prošly speciální úpravou S-Tech Wood (tlakové zahřívání pod teplotou 180-200 stupňů), konce 22 pražců jsou začištěny technikou PFED (Prestige fret edge treatment), vibrato Wilkinson-Gotoh VSVG je uchyceno k tělu pomocí čtyř vrutů, přenos zvuku obstarává trojice minihumbuckerů DiMarzio The Cruiser s keramickými magnety a ovládání je převzato ze Stratocasteru.

Tagy Ibanez Ibanez AZ Prestige
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY