Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.03.2016 - 00:01

Pětistrunné aktivní basy Ibanez SRSC805 Cerro Singlecut

Firma Ibanez rozšiřuje nabídku baskytar z prémiové kategorie Bass Workshop o dvojici nových pětistrunných modelů SRSC805 Cerro Singlecut. Nástroje s výrazným designem jsou vyrobeny z výběrových materiálů, disponují špičkovým hardwarem a jsou vybaveny pasivními snímači Bartolini s aktivní elektronikou.

Průchozí krk tvoří tři kusy javoru v kombinaci s dvěma pláty tvrdého brazilského dřeva purpleheart a na křídla korpusu byl použit mahagon s topolovými horními deskami, jenž basám dodávají luxusní vzhled. Horní zakulacený roh těla je s krkem spojen už na 13. pražci, což nástroji zaručuje maximální mechanickou stabilitu a dlouhý sustain.

Hmatník z purpleheartu s radiusem 305 mm je osazen 24 středně silnými pražci, avalonovými značkami poloh a menzura činí klasických 34 palců. Šachta pro přístup k táhlu nastavující průhyb krku byla přesunuta za poslední pražec, čímž se ještě více zdůraznil elegantní tvar hlavice polepené plátem topolu.

Hardware v matně černém chromu sestává z kobylky Mono-rail V s chytře vyřešeným uchycením strun, které není třeba provlékat mechanikou. Kobylku tvoří separátní základny pro každou strunu (rozteč 18 mm), což příznivě ovlivňuje rezonanci a délku tónu. O ladění se starají uzavřené odlehčené strojky Gotoh.

Dva pasivní snímače Bartolini MK-1 jsou doplněny přepínatelnou (pasiv/aktiv) elektronikou Ibanez Custom s třípásmovým ekvalizerem. K ovládání slouží potenciometry celkové hlasitosti, balance a basy, středy a výšky aktivního modu s třípolohovým spínačem pro volbu středových pásem (250, 450 nebo 700 Hz). V případě přepnutí do pasivního režimu přebírá funkci tónové clony potenciometr výšek.

Basy Ibanez SRSC805 Cerro Singlecut budou dostupné v transparentních povrchových úpravách Natural Flat a Deep Twilling Flat a nutno uznat, že vybrané odstíny celkovému designu těchto modelů velmi sluší a vizuálně je řadí mezi mnohem dražší butikové nástroje. Cena novinek se má pohybovat okolo 1 100 Euro a v evropských obchodech se basy objeví pravděpodobně v průběhu dubna.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY