Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.11.2017 - 00:01

Pitch shifter Slammi Plus a volume pedal od EHX

Newyorský Electro Harmonix přichází s dalšími efekty designově vycházejícími z pedálů Jim Dunlop a Vox, které na rozdíl od těchto tradičních modelů disponují lehčím šasi z odolného plastu ABS. Také díky tomu jsou novinky v podobě pasivního Volume Pedalu z řady Performance Series a polyfonního pitch shifteru Slammi Plus finančně dostupnější než podobné výrobky konkurenčních značek.

EHX Volume Pedal je uzpůsoben pro použití s nástroji osazenými aktivní i pasivní elektronikou, takže umožňuje zapojení všech typů el. kytar, baskytar, kláves, sekvencerů apod. Díky tlačítku přepínajícího impedanci (25 / 250 kOhmů) obvodu lze pedál zařadit na jakékoliv místo v signálovém řetězci včetně efektové smyčky.

Plně polyfonní pitch shifter/harmonizer EHX Slammi Plus nabízí v základu celkem 11 režimů s intervaly malé a velké sekundy, malé a velké tercie, čisté kvarty a kvinty, velké sexty, trojice oktáv Oct 1 až 3 a modu De-tune vytvářejícího chorusový efekt. Průběh těchto algoritmů lze dále upravovat pomocí ovladače Pitch Mix.

Dvoupolohovým přepínačem volíme mezi režimy Pitch a X-Fade - v prvním z nich ohýbá pedál nastavené intervaly a druhý, společně s funkcí Dir (Up, Down), plynule mixuje původní a efektovaný signál nebo přechází mezi režimy v závislosti na poloze nášlapného pedálu. Navíc je zde i funkce Dual, kdy z výstupu jdou současně dvě paralelní větve s přednastavenými kombinacemi intervalů a také potenciometr Blend pro detailní nastavení poměru wet/dry.

Flexibilní EHX Volume Pedal by se v příštích týdnech už měl začít objevovat v distribuci za cenu cca 80 eur a v brzké době jej bude následovat i pitch shifter/harmonizer EHX Slammi Plus s cenovkou okolo 190 eur, což vzhledem k tomu, že tento model nabízí podobné funkce jako populární Digitech Whammy a v určitých parametrech jej i předčí, není nadsazená částka.

Tagy EHX EHX Slammi Plus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY