Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.08.2019 - 00:01

Pololubový Gibson Joan Jett ES-339

Rockové kytaristce a zpěvačce Joan Jett, hlavní protagonistce kapely The Blackhearts, postavil Gibson před lety signovanou verzi jejího oblíbeného Melody Makeru a letos se obnovená spolupráce otiskla v limitované edici pololubového modelu Joan Jett ES-339, který bude nabízen ve standardní nebo sběratelské variantě.

Stěny korpusu jsou lepeny ze dvou vrstev fládrovaného výběrového javoru v kvalitě AAA a vnitřního topolového plátu, pro žebrování byl použit tepelně upravený smrk adirondack a stejným procesem prošel i zpevňující javorový centrální blok s rezonančními dutinami.

Krk z příčně řezaného mahagonu má kulatější C-profil, hmatník z tmavého palisandru o radiusu 12 palců je osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a nultým kostěným pražcem širokým 42.8 mm. Podobně jako např. u modelu ES-339 Studio byly typické obdélníkové značky poloh nahrazeny tečkami a hmatníkové i korpusové hrany lemuje černá výložka.

Přenos zvuku obstarává krkový humbucker Gibson Burstbucker 2 kombinovaný s kobylkovým Burstbuckerem 3, snímače doplňuje ručně pájená elektronika tvořená samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami s kondenzátory Orange Drop a třípolohovým switchem. Na rozdíl od trojice potenciometrů s čepičkami Black Witch Hat je volume kobylkového snímače opatřeno modifikovanou krytkou typu Speed Knob.

Tradičně řešený hardware sestává z odlehčeného hliníkového struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic ABR-1 s nylonovými kameny a ladicích strojků Grover „Milk Bottle“ Rotomatics. Veškeré kovové součásti mají niklovaný povrch.

Gibson Joan Jett ES-339 v transparentním odstínu Figured Wine Red krytém nitro lakem bude dostupný v limitované edici čítající celkem 150 kusů, z nichž třetina ponese podpis Joan Jett. Cena standardního modelu se pohybuje pod hranicí 2 700 eur, signovaná verze vyjde na cca 3 700 eur a součástí je samozřejmě pevné pouzdro, certifikace, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Joan Jett ES-339
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY