Polomasivní Furch Indigo DeLuxe CY

Český výrobce akustických nástrojů Furch Guitars uvedl před časem na trh novou „barevnou“ edici kytar, do níž patří také série Indigo, která se nyní rozšiřuje o nový model Indigo DeLuxe CY s polomasivní konstrukcí. Dostupná bude jak klasická verze Dreadnought tak i varianta s korpusem ve stylu Grand Auditorium bez výřezu cutaway.

Základ korpusu tvoří vrstvený mahagon, zadní deska má díky lisování vyklenutý tvar bez žebrování, pro speciálně kalibrovanou přední ozvučnici byl vybrán masivní červený americký cedr v kvalitě AA a k nadstandardním dynamickým vlastnostem přispívá speciální povrchová úprava Open-Pore Finish.

Krk z jednoho kusu afrického mahagonu s patentovaným výztužným systémem CNR (Composite Neck Reinforcement) a pohodlným profilem Soft V je doplněn ebenovým hmatníkem o radiusu 400 mm nesoucím 20 pražců, perleťové značky poloh a nultý pražec ze směsi TUSQ o šířce 45 mm.

Kromě hmatníku byl ebenový plát použit na hlavici krku a je z něj vyrobena i základna kobylky vybavená plastovými kotvícími kolíčky a kompenzovaným sedlovým pražcem TUSQ s celkovou roztečí strun 55 mm. Ladění obstarávají pochromované celokovové firemní strojky s převodem 15:1.

Furch Indigo DeLuxe CY je novou vlajkovou lodí této edice, o čemž vypovídají nejen zvukové vlastnosti srovnatelné s nástroji mnohem vyšších cenových kategorií, ale i špičková kvalita zpracování včetně intarzií z indického palisandru (hrany těla a rosetta).

Novinky z dílny Furchu, kterému se jako jedné z mála českých značek podařilo prosadit i na zámořském trhu, se v evropské distribuci objeví pravděpodobně na přelomu září a října za cenu okolo 770 eur. Kytary v přírodní povrchové úpravě jsou dodávány bez snímacího systému, ale firma nabízí možnost osazení elektronikou LR Baggs ve verzích EAS-VTC, Stagepro Element, Anthem a Stagepro Anthem.