Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 23.06.2015 - 00:01

PolyTune Clip: polyfonní klipová ladička od TCE

Dánský TC Electronic přichází na trh s novou verzí populárního polyfonního tuneru PolyTune. Klipová varianta nesoucí prozaické označení TCE PolyTune Clip je vybavena adaptivním displejem a díky rozsahu A0 (27.5 Hz) až C8 (4186 Hz) je schopna naladit kytaru, basu a další strunné nástroje.

Tuner nabízí dva ladicí mody - klasický Chromatic Needle s přesností +- 0.5 centu a pokročilý režim Strobe s maximální odchylkou pouhých 0.02 centu. Referenční tón lze kalibrovat po 1 Hz krocích v rozmezí 435 až 445 Hz.

Nechybí alternativní ladění zahrnující simulaci kapodastru (1. až 7. pražec) a podladění až o 2.5 tónu. Ladička je defaultně nastavena v kytarovém modu, do basového rejstříku se dostanete stisknutím a podržením tlačítka Display Mode Button po dobu pěti sekund.

Adaptivní, vysokokontrastní displej automaticky přizpůsobí zobrazení poloze ladičky. Výrobce u novinky nešetřil ani na materiálu - masivní pružinový klip, kterým se tuner uchycuje k nástroji, není oproti podobným tunerům jiných firem plastový, ale je vyroben z ohýbaného nerezového ocelového plechu.

Klipovku napájí knoflíková Li-Mn baterie CR2032, která má v nepřetržitém provozu výdrž až 18 hodin. Automatika deaktivuje tuner po 3 minutách, ale samozřejmě máte možnost jej vypnout i manuálně.

TC Electronic PolyTune Clip je špičkový tuner s vysokou přesností, kytarovým polyfonním režimem a řadou dalších praktických funkcí, které vám usnadní práci a ušetří čas při ladění nástroje. Novinka se na trhu objeví koncem července, předběžná cena byla nastavena na 49 Euro.

Typy alternativních ladění:

E - standardní ladění
Eb - podladění o půltón
D - podladění o tón
Db - podladění o 1.5 tónu
C - podladění o dva tóny
B - podladění o 2.5 tónu
F 1 - kapodastr na 1. pražci
Gb 2 - kapodastr na 2. pražci
G 3 - kapodastr na 3. pražci
Ab 4 - kapodastr na 4. pražci
A 5 - kapodastr na 5. pražci
Bb 6 - kapodastr na 6. pražci
B 7 - kapodastr na 7. pražci

Rozměry a hmotnost:

25 x 60 x 28 mm, 32 g

Tagy ladička
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY