Pozor na kštici aneb zdivočelá pódiová pyrotechnika

K profesionálním tribute bandům patří kromě bezchybně zvládnutého repertoáru, tvořeného cover verzemi hitů různých kapel, také patřičná image a s ní spojené pódiové vizuální efekty. Všechny tyto atributy splňuje i úspěšná americká parta Hairball z Minneapolisu, která je díky trojici střídajících se zpěváků schopna nabídnout více než dvouhodinovou show s playlistem obsahujícím songy kapel Van Halen, Kiss, Mötley Crüe, Queen, Journey, AC/DC, Aerosmith apod.

Hairball působí na scéně už 18 let a jejich technický tým zřejmě bude mít potřebnou erudici, což samozřejmě neznamená, že by při koncertech nemohlo dojít k neočekávanému a někdy i bizarnímu problému. Asi dlouho bude vzpomínat na vystoupení v Sioux City zpěvák a kytarista Bobby Jensen, kterému v roli Paula Stanleyho z Kiss začaly v průběhu skladby Detroit Rock City hořet vlasy zapálené jiskrou z pódiové pyrotechniky.

Hrozící nebezpečí naštěstí uhasil (myšleno doslovně) pohotový personál a nutno dodat, že Jensen situaci ustál s překvapivým klidem a své party zvládl na jedničku. V rozhovoru pro web Ultimate Classic Rock celý incident okomentoval slovy: „Okamžitě jsem věděl, že hořím, a nebyla to paruka, ale moje vlasy. Beru to jako hezkou součást show a teď mám navíc mnohem lepší sestřih ve stylu Alice Coopera.“