Přelaďovače strun Pitch-Key PK-01

Používáte alternativní ladění? Pokud ano, tak by vás mohl zaujmout nový přelaďovací systém nesoucí označení Pitch-Key PK-01, určený pro většinu typů elektrických a akustických kytar. Různé verze podlaďovačů jsou sice na trhu už nějakou dobu - basisti určitě znají modely značky Hipshot a kytaristé systém D-Tuna, jenž na svých nástrojích s Floyd Rosem používá např. Eddie Van Halen, ale firma Pitch-Key se při vývoji PK-01 vydala trochu jiným směrem.

Tou nejdůležitější devizou PK-01 oproti jiným výrobkům, které nabízejí využití většinou pouze pro ladění drop D, je možnost přeladit strunu o větší počet intervalů a to směrem nahoru i dolů a také možnost použití jednotlivých přelaďovačů na více strunách.

Limitováni jste v podstatě jen sílou struny (E max. 0.054) a dostatečným prostorem (min. 30 mm) mezi nultým pražcem a ladicím strojkem. Přibližný intervalový rozsah jednotlivých strun, doporučovaný výrobcem, najdete na spodní fotografii.

Instalace Pitch-Keye je poměrně rychlá a jednoduchá - přelaďovač s dvouramennou základnou nasadíte v prostoru hlavy nástroje na strunu a tu podlatíte na tón, kterého chcete dosáhnout. Poté vytočíte otočné kolečko směrem nahoru a imbusem nastavíte doraz centrálního pístu na výšku odpovídající původnímu ladění. V případě nadlaďování je proces samozřejmě opačný (z klasického ladění nastavujete vyšší notu). Mezi oběma nastavenými tóny se potom pohybujete pouze otočením hlavního kolečka.

Přelaďovače strun Pitch-Key PK-01 vyrobené z odolného a lehkého kovu (váha necelých 9 g) by měly být na evropském trhu dostupné už za několik málo týdnů. Jeden kus včetně 1.5 mm imbusu vyjde přibližně na 20 liber.

Tagy: