Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.03.2015 - 07:00

Primetone a Herco Vintage 66: nová trsátka od Dunlopu

Na světě asi neexistuje elektrický kytarista, které by někdy neměl v ruce některé z trsátek firmy Jim Dunlop. Americký výrobce, slavící letos půlstoletí své existence, si v tomto segmentu stále udržuje neochvějnou pozici lídra a jeho trsátka používá drtivá většina kytaristů. Firma nyní přichází s novými modelovými řadami trsátek Dunlop Primetone a Herco Vintage 66.

Luxusní série Dunlop Primetone je vyrobena z odolného Ultexu, má ručně leštěné hrany pro přesnou artikulaci tónu a čítá celkem osm základních modelů rozdělených podle tvaru a povrchu.

Primetone Standard jsou trsátka klasického tvaru a velikosti a jsou prodávána v hladké verzi a ve variantě se zdrsněným povrchem (Grip) pro lepší a jistější uchopení. Na výběr jsou tloušťky 0.73, 0.88, 0.96, 1.0, 1.3 a 1.5 mm.

Identický výběr povrchů najdeme i u série Primetone Triangle a Primetone Triangle Grip a modelů Primetone Semi-Round se zakulacenou špičkou o tloušťkách 1.3, 1.4 a 1.5 mm.

Menší trojúhelníkový model Primetone Small Tri (1.3, 1.4 a 1.5 mm) a Primetone Jazz III jsou vyráběny pouze ve variantě Grip. Většina trsátek této řady je už dostupná i na českém trhu, balíček obsahující tři kusy vyjde na cca 250 Kč.

Modely Dunlop Herco Vintage 66 vycházejí ze starších a v šedesátých letech velmi oblíbených trsátek firmy Herco, která v minulosti přešla pod křídla Dunlopu. K výrobě byla stejně jako u originálu použita nylonová směs a v nabídce jsou verze Extra Light (bílošedé), Light (zlaté) a Heavy ve stříbrném provedení. Cena za sadu čítající šest kusů se v USA pohybuje okolo 7.5 dolaru.

Tagy trsátka
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY