Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Produkční stanice NI Maschine Mikro MK3

Produkční stanice řady Maschine patří v hardwarovém portfoliu Native Instruments k nejoblíbenějším výrobkům. Firma doposud nabízela modely Maschine, Studio a Jam, které nyní doplňuje nejmenší zástupce této edice v podobě inovované mini-varianty třetí generace s označením Maschine Mikro MK3.

Oproti předchozí edici Mikro dostala "trojka" menší displej, který v levé části hlavního panelu uvolnil místo pro nový duální ovládací Smart-Strip s řadou indikačních diod a pozice si vyměnily také tlačítka funkcí v decentnějším černém provedení.

Šestnáct čtvercových pryžových padů s podsvícením je rozměrnějších a pracuje ve 4 režimech – Drum Pad, Keyboard, Chord a sekvenčním Step modu. Nechybí emulace samplingu (ala AKAI MPC60 a E-mu SP1200), groovebox styly (swing, pad link, note repeat) atd.

K vylepšení došlo také v oblasti softwaru – současná verze 2.7 nabídne sampler, mixer, editor, arranger a pattern creator včetně sekce s 25 efekty studiové kvality (filtrace, ekvalizer, delay, reverb, kompresor, apod.). Po registraci získá majitel přístup k aplikacím Maschine Essentials a plné verze tří firemních plug-inů: Massive – analogový synth, Monark – mono syntezátor a Reaktor Prism – polyfonní synth.

Native Instruments Maschine Mikro MK3 pracuje v tzv. standalone modu i s podporou plug-inů VST2 (64-bit), Audio Units (64-bit), AAX 64, ASIO, CoreAudio a WASAPI. Výrobce garantuje kompatibilitu se systémy Mac (10.12 a vyšší) a Windows 10 (64-bit). Cena kompaktního a lehce přenosného USB modelu o rozměrech 320x177x45 mm a hmotnosti cca 1.12 kg se má pohybovat okolo 250 eur.

Tagy Native Instruments Maschine Mikro MK3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY