Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Profesionální karty Antelope Galaxy 32 a Discrete 8 Pro z edice Synergy Core

Společnost Antelope Audio, sídlící v kalifornské Santa Monice, má více než dvacet let zkušeností s vývojem digitálního zvuku, analogových obvodů i clockingu, a řadí se mezi přední světové výrobce studiové a audiofilské techniky. K nejnovějším počinům týmu Antelope v čele se zakladatelem značky, konstruktérem a vizionářem Igorem Levinem, patří druhá generace špičkové platformy Synergy Core, sloužící k profesionálnímu zpracování signálu. Tato technologie si vysloužila nominaci v rámci NAMM TEC Awards stejně tak jako zvukové karty Galaxy 32 Synergy Core a Discrete 8 Pro Synergy Core, které danou technologii využívají.

Platforma Synergy Core kombinuje masivní paralelní výpočetní schopnosti speciálně nakonfigurovaných jednotek FPGA (viz další odstavec textu) a standardního výkonu DSP sekce. Z toho vyplývá, že zbytečně nezatěžuje procesor hostitelského počítače a zároveň je schopna zpracovávat vaše připojené efektové pluginy s extrémně nízkou latencí. Zmíněné vlastnosti tak umožňují používat zvukové karty založené na tomto systému i s počítači, jejichž hardware není zrovna na nejvyšší výkonové úrovni.

FPGA (Field Programmable Gate Array – programovatelné hradlové pole) je typ integrovaného obvodu, jenž je navržen a vyroben tak, aby mohl být naprogramován až odběratelem, tedy většinou výrobcem zařízení, které tyto obvody využívá. FPGA obsahuje sérii programovatelných logických bloků (PLD), které lze následně navzájem propojit a nakonfigurovat podle konkrétní potřeby. Tím se odlišuje od integrovaných obvodů typu ASIC, jejichž funkce jsou pevně dány již při výrobě.

Antelope Galaxy 32 Synergy Core

Karta Antelope Galaxy 32 Synergy Core osazená transparentními masteringovými AD/DA převodníky s rozsahem až 130 dB a 64bitovou technologií AFC, kterou najdeme i v uznávaných master cloccích Antelope Audio, nabízí nadstandardní flexibilitu a plnou integraci s ostatními satelitními komponenty, přičemž o veškeré směrování, monitorování a nahrávání se následně stará samotné zvukové rozhraní.

K dispozici je 32 analogových vstupů a stejný počet výstupů, řešených vždy čtveřicí konektorů DSub 25, integrován je optický ADAT, 2x S/PDIF, stereofonní výstup pro monitory, 2x HDX (64x in/out / 192 kHz v Pro Tools), 2x MADI port (optika – 64x in/out), duální vstupy a výstupy world clocku, rozhraní Dante a také konektor Thunderbold 3.

K posledně jmenovanému rozhraní dodává Antelope v případě systému Windows stabilní driver snižující latenci pod čas 1 ms. Kromě toho je zde možnost rozšíření konektivity pomocí zmíněné technologie Dante s dvojicí (primární + sekundární) konektorů RJ-25 (64x in/out) a podporou rozlišení 24-bit při frekvencích 44.1 až 192 kHz. Všechny vstupy i výstupy lze používat současně, a to bez nutnosti změny nastavení.

Kartu postavenou na šestici DSP a dvou FPGA lze ovládat prostřednictvím softwaru pro Mac i PC (počínaje Mac OSX 10.12 nebo Windows 10), připravena je řada pluginů a díky Synergy Core lze v reálném čase a jedné relaci pracovat s až 128 efektovými instancemi dostupnými v podobě 32 virtuálních racků po osmi efektech.

Antelope Discrete 8 Pro Synergy Core

Verze Antelope Discrete 8 Pro Synergy Core (26 x vstup / 32 x výstup) kráčí trochu jiným směrem než varianta Galaxy, i když zde nalezneme řadu shodných rysů – jedná se především o rychlé připojení Thunderbold 3, architekturu založenou na dvou DSP jednotkách doplněných tentokrát jedním FPGA čipem, výkonný virtuální patch-bay, AD/DA převodníky poslední generace (opět 24-bit / 192 kHz, až 130 dB), 64-bitovou technologii AFC, vstup a tři výstupy world clocku, 2x ADAT (16x in/out) nebo 2x S/PDIF.

Instalován je jeden výstupní osmikanálový linkový konektor D-sub 25, ale Discrete navíc přidává také plně využitelný USB-B 2.0 port, dva jackové výstupy pro reamping, dvojici sluchátkových TRS zdířek se samostatnými ovladači hlasitosti, interní mikrofon pro funkci talkback a na zadní straně rackového šasi má místo i konektor footswitche.

Discrete 8 Pro SC boduje osmi kvalitními mikrofonními Class-A předzesilovači s ultra-lineárním přednesem, nízkým šumem a obvody postavenými na šesti tranzistorech, jejichž topologie je inspirována klasickými konzolemi. Každý z osmi kanálů je vybaven kombinovaným mic/line vstupem a nechybí fantomové napájení. Dvojice vstupů A1 / A2, situovaných na čelním panelu, zvládá samozřejmě i vysokoimpedanční režim pro nahrávání kytar, baskytar atd. Maximální gain, nastavitelný u jednotlivých kanálů, dosahuje hodnoty +65 dB a platforma Synergy Core se postará o využití až 90 efektových instancí u 16 kanálů.

V ceně obou modelů je zahrnuto celkem 37 pluginů, zastoupených např. ekvalizéry Clear Q, VEQ-HLF, VEQ-1A,VMEQ-5, 4x VEQ-4K, VEQ-STU 169, VEQ-HA32C, VEQ-STU 900, VEQ-STU 089, NEU-W495/492/PEV, VEQ-55A, mikrofonními preampy BA-31, Gyraf Gyratec IX, dynamickými procesory Stay-Levin, Power Gate, Power Ex, POWERFFC, X903, VCA-160, FET-A76, ALT-436C, SMT-100A, BAE 10DCF, TUBE 176, modulací Vari-Speed-Tremolo, filtrací Marble White Autowah, digitálním reverbem AuraVerb, Master De-Esserem, tunerem atd.

Rozměry, hmotnost a oficiální evropské ceny udávané výrobcem

Antelope Galaxy 32 Synergy Core: 483 x 280 x 44 mm, 3.4 kg, cca 6000 eur

Antelope Discrete 8 Pro Synergy Core: 483 x 220 x 44 mm, 3.1 kg, cca 2000 eur včetně 18 V adapteru a kabelu USB-B 2.0

Tagy Antelope Audio Antelope Galaxy 32 Synergy Core Antelope Discrete 8 Pro Synergy Core

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY