Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.06.2017 - 00:01

Profesionální workstation Roland FA-07

Série FA, která je u Rolandu vyhrazena pro profesionální workstationy, dostala nový přírůstek v podobě modelu FA-07 disponujícího 76 dynamickými klávesami, masivní kolekcí zvuků, ovládáním v reálném čase, samplerem, kontrolerem se 16 pady, sekvencerem a rozsáhlou efektovou sekcí.

Nadupaná pracovní stanice se 128 hlasou polyfonií a více než dvěma tisícovkami zvuků převzatých z modulu Integra-7 je vybavena také SuperNatural enginem obsluhujícím sekce Acoustic, Synth a Drum Kit a nabídku lze navíc rozšířit i vzorky z firemní zvukové online knihovny Roland Axial.

Integrovaný sekvencer s 16 MIDI tracky a časově neomezeným nahráváním podporuje formáty Roland, SMF a WAV, sampler založený na modelu SP-404SX (16-bit /44.1 kHz, WAV/AIFF/MP3) umožňuje 8 hlasou polyfonii, ke každému songu je možno přiřadit 4 banky vzorků po 16 zvucích a samozřejmostí je přímé přehrávání / nahrávání z karty.

Díky šesti multifunkčním ovladačům Sound Modify a skvěle vyřešenému 5 palcovému barevnému displeji je i detailnější editace přehledná a intuitivní, efektová sekce s 16 MFX moduly obsahuje 68 efektů studiové kvality, najdeme zde ekvalizery, kompresory, chorusy, dozvuky nebo vocoder a vlastní mix můžete exportovat jako zvukový soubor na SDHC kartu.

Konektivita sestává ze stereo výstupu sluchátek, dvou audio výstupů plus Sub a Line Outů, vstupů Audio a Guitar/Mic, MIDI In/Out, dvojice USB portů, a zdířek pro připojení footswitchů funkcí Hold a Ctrl 1/Ctrl 2. Novinka by měla být v Evropě dostupná začátkem srpna, cena pro americký trh se má pohybovat pod hranicí 1 500 dolarů.

Tagy Roland Roland FA-07
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY