Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.11.2016 - 00:01

Programovatelný analogový synth Korg Monologue

Na začátek příštího roku naplánoval Korg start sériové výroby nového analogového syntezátoru Monologue, jenž vychází z čtyřhlasé verze známého polysynthu Minilogue. Od svého předchůdce se novinka od Korgu odlišuje nejen monofonním zpracováním signálu, ale také pozměněným tónovým rozsahem s microtuningem a zcela přepracovanými VCO oscilátory s LFO filtrací.

Designově střídmě navrženému šasi s hliníkovým panelem a stylovou čelní dřevěnou deskou dominuje klávesnice s 25 klávesami a funkcí Velocity, nad kterou najdeme řadu tlačítek pro obsluhu šestnáctikrokového sekvenceru s plnou editací, třípolohovým přepínačem režimů Note, Slide a Motion a nahrávací jednotkou.

Dva VCO oscilátory s volbou oktáv, typu vlny, knoflíky Pitch a Shape a zobrazením průběhu na malém displeji jsou napojeny na Mixer, sekce Drive přidává zvuku vyšší harmonické a zkreslení, filtrace je ovlivňována potenciometry Cutoff a Resonance a samozřejmě nechybí jednotky EG a LFO s trojicí rychlostních modů Fast, Slow a OneShot.

Plně programovatelné zařízení nabízí celkem 100 presetových míst (80 továrních, 20 uživatelských), microtuning disponuje 32 možnostmi nastavení (20x pevný preset, 12x uživatelský) a základní tónový rozsah se oproti polysynthu Minilogue (C-C) posunul směrem dolů na E-E, což umožňuje pohodlnější přístup k basovým rejstříkům.

Čelní strana je osazena stereofonním sluchátkovým výstupem, mono jacky pro hlavní výstup a Audio In, 3.5 mm jackovými zdířkami Sync In/Out, DIN konektory MIDI In/Out a USB rozhraním typu B. Syntezátor je možno napájet 9V adapterem nebo 6 tužkovými AA bateriemi, které mají v případě použití alkalických článků výdrž cca 6 hodin.

Analogový synth Korg Monologue se bude prodávat v pěti barevných provedeních - stříbrném, černém, červeném, modrém a zlatém a oficiální cena pro americký trh byla nastavena na asi 300 dolarů. Celosvětová distribuce by měla podle informací výrobce startovat 9. ledna příštího roku.

Tagy korg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY