PRS Brushstroke 24: oblíbená kytara Paula Reeda Smithe

Firma Paul Reed Smith uvádí na trh limitovanou edici kytar PRS Brushstroke 24, které jsou přesnou replikou jednoho z nástrojů vyrobených speciálně pro zakladatele a majitele společnosti PRS.

Kytara svou koncepcí vychází z modelu PRS Custom 24 - korpus tvoří poctivá porce mahagonu s topem z dvou kusů fládrovaného javoru, mahagonový lepený krk má profil Pattern Regural a značky poloh na palisandrovém hmatníku s 24 jumbo pražci mají netradiční design, který se otiskl i v názvu tohoto nástroje (Brushstroke - tah štětcem).

Hlava kytary s plátem palisandrové dýhy nese logo v podobě podpisu P. R. Smithe, zamykací ladicí mechaniky PRS Phase III LT a krytku pro šroub nastavující průhyb krku. Masivní tremolo je ke korpusu uchyceno šesti šrouby. Menzura o délce 25 palců je identická s většinou nástrojů z dílen marylandské značky.

Nástroj je osazen dvojicí humbuckerů Narrow 408 Treble a Bass s vyrovnanou frekvenční charakteristikou (decentní výšky, plné středy, pevnější basy), třípolohovým přepínačem a dvojicí potenciometrů pro ovládání hlasitosti a tónové clony. Mezi nimi je umístěna dvojice mini přepínačů rozpojujících cívky obou humbuckerů, což podstatně rozšiřuje zvukové možnosti nástroje.

V limitované edici modelu Paul Reed Smith Brushstroke 24 bude vyrobena řada čítající pouhých 200 kytar, tím pádem se novinka stává také předmětem zájmu sběratelů. Nástroje této série budou nabízeny v celkem osmi barevných variantách - Aquableux, Black Gold, Blood Orange, Faded Whale Blue, Jade, Obsidian, Red Tiger a Violet.