Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.10.2015 - 00:01

PRS Collection Series IX z edice Private Stock

Firma PRS doplňuje luxusní kategorii nástrojů z edice Private Stock o limitovanou řadu kytar PRS Collection Series IX, které jsou inspirovány modelem McCarty, jehož první série byla vyrobena v roce 1994. Původní modelová řada dostala jméno po Tedu McCartym, bývalém prezidentovi společnosti Gibson, příteli a zároveň zkušenému rádci Paula Reeda Smithe.

Na korpusu z afrického mahagonu je nalepen javorový bombírovaný top a po hranách kytary je spoj obou dřev překryt ozdobnou výložkou z výběrového abalonu. Stejný materiál byl použit i k vykládání nápisu 30th Anniversary, který je umístěn na patce javorového krku.

Hmatník z exotického dřeva African Blackwood je osazen 22 pražci a značky poloh tvoří složité a pro výrobu náročné intarzie v podobě keltských uzlů vytvořených ze zeleného abalonu, pravé perleti a 14-ti karátového zlata.

Zadní kryty chránící šachty elektroniky a vibrata jsou z výrazně prokreslených javorových plátů ve stejné barvě jako horní deska těla, hlava nástroje je polepena dýhou African Blackwood s abalonovou linkou, zlatým logem značky a perleťovým nápisem Collection.

Kytara je vybavena dvojicí PAF humbuckerů PRS 58/15, třípolohovým páčkovým přepínačem a potenciometry hlasitosti a tónové clony, kterou pomocí push pull spínače rozepínáme cívky snímačů. Hardware se skládá z vibrata Private Stock Gen III s upravenými kameny a uzamykatelnými lůžky strun a zamykatelných ladicích mechanik PRS Phase III LT s pozlacenými rondely.

Exkluzivní limitované série kytar PRS Collection Series IX z edice Private Stock bude čítat pouhých 30 kusů v transparentním odstínu Aqua Violet Smoked Burst. Polovina nástrojů má mít žíhanou horní desku korpusu a dalších 15 exemplářů bude v provedení s obláčkovým javorovým topem.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY