PRS Graveyard Limited Private Stock McCarty 594

Do limitované edice kytar z produkce značky Paul Reed Smith přibyl speciální model s označením ‚Graveyard Limited‘ Private Stock McCarty 594 s unikátním javorovým topem. Dřevo s výraznou kresbou pochází ze stromu, jenž původně rostl na jednom ze starých hřbitovů postavených na horském masivu východního pobřeží USA a svým vzhledem i zvukovými vlastnostmi je velmi podobné javorovým plátům použitým u legendárních Gibsonů Les Paul, vyráběných v roce 1959 továrnou v Kalamazoo.

K mahagonové základně korpusu doplněné bombírovaným 'graveyard' topem je přilepen mahagonový krk s profilem Pattern Vintage, nesoucím hmatník z madagaskarského palisandru osazeného 22 pražci medium jumbo a polohovými značkami z červeného abalonu. Hrany hmatníku jsou lemovány javorovou výložkou a na hlavici bez typického loga je vyobrazen abalonový orel.

Kytara je vybavena kobylkovým humbuckerem 58/15 v kombinaci s krkovou variantou 58/15 LT a klasické Les Pauly připomíná také ovládání v podobě samostatných potenciometrů hlasitosti (push/pull rozepínání cívek), dvojice tónových clon a třípolohového switche umístěného v horním rohu těla.

Niklovaný hardware je tvořen struníkem Stoptail s vyfrézovanými šachtami pro rychlou výměnu strun, pevnou kobylkou s masivními mosaznými kameny a uzamykatelnými ladicími strojky PRS Phase III LT. Povrchová úprava sestává z tenké vrstvy nitro laku v provedení Honey Burst, pod nímž je nanesen odstín Dark Cherry Smoked Burst.

PRS 'Graveyard Limited' Private Stock McCarty 594 s luxusním pevným pouzdrem PS Paisley bude nabízen v edici čítající pouze 80 kusů a výjimečnosti této série odpovídá samozřejmě i cena, která se má pohybovat okolo 9 000 eur. Podle informací výrobce se firmě v roce 2017 podařilo získat materiál na celkem asi 150 topů, takže fanoušci značky se v budoucnu mohou pravděpodobně těšit na další řadu nástrojů disponujících javorem 'graveyard', jehož stáří je odhadováno na více než 130 let.