Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 17.06.2015 - 00:01

PRS SE Ace: signatura kytaristy ze Skunk Anansie

Kytarista Ace z londýnské kapely Skunk Anansie je dlouholetým uživatelem nástrojů značky Paul Reed Smith, ze kterých si oblíbil především modely Singlecut. Firma PRS nyní přichází z limitovanou evropskou edicí modelu PRS Ace, patřící do finančně přístupnější řady SE.

Kytara vychází ze speciální verze US Singlecutu, jenž je Aceovým nejpoužívanějším nástrojem. Korpus je mahagonový s javorovým topem pro lepší projekci vyšších frekvencí a lepený mahagonový krk má subtilnější profil Wide Thin. Palisandrový hmatník s 22 pražci a ozdobným lemem je osazen pro PRS typickými ptačími značkami poloh. Menzura činí 25 palců.

Dvojice humbuckerů PRS SE 245 je ovládána klasickým třípolohovým přepínačem a samostatnými potenciometry hlasitosti a tónové clony pro každý snímač. Mechaniku tvoří masivní ladicí strojky a osvědčené vibráto PRS se šesti šrouby. Kovové části včetně objímky switche, základny výstupního jacku a rolen pro popruh jsou pochromovány.

Exkluzivní série čítající 180 kusů je určena pouze pro Evropu a bude vyráběna v černém laku s grafikou v podobě kontrastně bílého motivu letící vlaštovky, který má kytarista i na svém americkém modelu. Signatura PRS SE Ace bude v evropské distribuční síti dostupná v řádu pár týdnů. Cena včetně polstrovaného měkkého pouzdra se má pohybovat lehce nad hranicí 1 000 Euro.

Pokud se poohlížíte po finančně dostupném modelu od PRS, tak nezapomeňte vyzkoušet také nový model SE Ace, možná budete příjemně překvapeni nejen samotným zvukem, ale i kvalitou zpracování, kterou si tato značka velmi hlídá.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY