Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Pá, 24.05.2019 - 00:01

První Roasted Maple kolekce kytar PRS SE

Společnost Paul Reed Smith oznámila výrobu prvních modelů řady Roasted Maple z finančně přívětivější série SE. Premiéru obstará verze PRS SE Custom 24 Ltd RM, její levoruká varianta SE Custom 24 Lefty Ltd RM a SE Custom 24 Floyd Ltd RM s uzamykatelným vibratem. Nástroje, které budou osazeny krky a hmatníky z tzv. „pečeného“ javoru, patří do limitované kolekce určené výhradně pro evropský trh.

Při procesu „pečení“, který Paul Reed Smith doposud používal pouze u dražších kytar z americké produkce, je javor vystaven po přesně určený čas vysokým teplotám, což má za následek změny ve vnitřní struktuře dřeva vedoucí k posílení jeho mechanické stability, zlepšení rezonančních vlastností a v neposlední řadě také ztmavnutí ve škále od medového až po karamelový odstín.

Mahagonové korpusy jsou doplněny topem z javorové dýhy s obláčkovou kresbou, lepené javorové krky se subtilnějším profilem Wide Thin nesou hmatníky s 24 jumbo pražci a menzura byla vypočtena na 25 palců (635 mm). Nástroje využívají dvojici humbuckerů PRS SE 85/15 s rozepínatelnými cívkami a ovládání tvoří třípolohový přepínač, společná hlasitost a tónová clona se systémem push/pull.

PRS SE Custom 24 je vybaven klasickým vibratem PRS s šesti kotvícími šrouby, model PRS SE Custom 24 FR disponuje uzamykatelnou mechanikou Floyd Rose se zámky na nultém pražci, ladění mají na starost spolehlivé celokovové firemní strojky a veškerý hardware má niklovaný povrch.

Ceny modelů řady PRS SE Roasted Maple by se neměly lišit od standardních verzí, ke kytarám bude dodáváno měkké polstrované pouzdro a v distribuci se novinky objeví v následujících povrchových úpravách:

PRS SE Custom 24 Ltd RM: Fire Red, Grey Black, Tobacco Sunburst, Trampas Green, Whale Blue, Purple Burst
PRS SE Custom 24 Lefty Ltd RM: Tobacco Sunburst, Grey Black
PRS SE Custom 24 Floyd Ltd RM: Tobacco Sunburst, Whale Blue

Tagy Paul Reed Smith PRS SE Custom 24 Ltd Roasted Maple
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY