Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 15.05.2015 - 00:01

PW-CT-10 Headstock Tuner: klipová ladička od Planet Waves

Firma Planet Waves, dceřinná společnost amerického koncernu D’Addario, přichází na trh s další generací klipových ladiček strunných nástrojů. Novinka s označením PW-CT-10 Clip-On Headstock Tuner používá vysoce citlivý piezo senzor, umožňující rychlejší a preciznější naladění a oproti předchozím typům tunerů řady NS/CT také odlišně koncipovaný kloubový mechanismus.

Dostatečně rozměrný displej s jasně zeleným podsvícením zaručuje ladění nástroje i v poměrně náročných pódiových podmínkách (kouř, bodové nasvícení, světelné filtry atd.) a speciální kloub umožňuje jeho otáčení v plném rozmezí 360° kolem osy.

Aktivace ladičky je možná ve dvou režimech - manuálním, to znamená stiskem tlačítka na horní hraně rámečku displeje nebo automatickým, kdy se tuner zapne po vyklopení displeje, což je velmi praktická vychytávka využitelná především při koncertním hraní.

Ladička je kalibrovatelná po 1 Hz krocích a to v rozmezí 410 – 480Hz a napájení obstarává lithiová knoflíková baterie CR2032 3V. V nabídce je prozatím pouze černá varianta. Cena se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 30 dolarů a v evropských obchodech by se měl tuner objevit v průběhu května.

Pokud sháníte praktickou a kvalitní klipovou ladičku pro kytaru (6, 7, i 8-mi strunné modely), baskytaru (4, 5 a 6 str.), banjo, akustiku, mandolínu atd., tak nezapomeňte vyzkoušet i PW-CT-10 Headstock Tuner od Planet Waves.

Tagy ladička
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY