Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Čt, 23.05.2019 - 00:01

Rackový preamp/multiefekt Rocktron VooDu Valve LTD

Firma Rocktron, která v současné době patří pod křídla koncernu GHS, uvedla na trh limitovanou edici preamp/multiefektu nesoucího označení VooDu Valve LTD. Novinka sdílí se standardní verzí VooDu Valve rackový formát s výškou 1U i vnitřní architekturu postavenou na hybridním systému využívajícím elektronkové, tranzistorové a digitální obvody. Reissue série opatřená červeným čelním panelem tak přináší příznivcům značky možnost pořídit si speciální variantu dnes už nevyráběné a v minulosti velmi populární součásti kytarového gearu.

Předzesilovač, jehož srdcem je 24-bitový DSP čip, disponuje elektronkovou vstupní sekcí s lampou 12AX7 (Electro Harmonix) a dvojicí základních režimů High/Low Gain s ovladači Tube Gain – citlivost vstupního lampového okruhu, Gain – míra zkreslení a čtyřpásmovými korekcemi.

Sekce High Gain je vybavena nastavitelným parametrem Variac emulujícím chování klasického napěťového attenuatoru, pomocí něhož např. Eddie Van Halen měnil charakter a dynamiku zkreslení svých jednokanálových Marshallů Super Lead. U režimu Low Gain byla funkce Variac nahrazena ovladačem Tube, volícím mezi čtveřicí modů Hard Clip, Soft Clip, Class A, Class B se symetrickým/nesymetrickým clippingem ovlivňujícím množství harmonických složek v signálu.

Zvuk lze tvarovat také parametrickými Pre/Post ekvalizery (2/4 pásma), efektová sekce obsahuje wah, kompresor, tremolo, chorus, flanger, phaser, pitch shifter, delay, reverb, nechybí ani pokročilý noise gate HUSH NR, který firma vyrábí i v podobě krabičky, a pro nahrávání nebo přímé propojení s pultem je připraven speaker simulator.

Konektivita sestává z dvojice výstupních jacků (levý je optimalizován i pro sluchátka), stejného počtu symetrických XLR výstupů doplněných potenciometrem hlasitosti, zdířky momentary footswitche pro tap tempo, DIN konektoru Remote spolupracujícího s kontrolerem Rocktron All Access, dvojice zdířek MIDI In, Out/Thru, 2.1 mm konektoru phantomového napájení a čtyřpinového vstupu adapteru 9VAC/3.4A.

Programovatelný rackový preamp/multiefekt Rocktron VooDu Valve LTD o rozměrech cca 483 x 178 x 45 mm a hmotností 5 kg představuje flexibilní řešení s originálně navrženým preampem doplněným tradičními typy efektů ve studiové kvalitě, velkoryse pojatou ekvalizační sekcí a dalšími praktickými funkcemi. Cena limitované edice se na evropském trhu pohybuje pod hranicí 1 300 eur. Na přiložených videích najdete ukázky standardního modelu VooDu Valve, který je zvukově identický s reissue variantou LTD.

Tagy Rocktron Rocktron VooDu Valve LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY