Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.09.2019 - 12:00

Reissue verze Claptonova Gibsonu 1964 Firebird I

Divize Gibson Custom Shop připravila pro fanoušky značky repliku vintage Firebirdu Erica Claptona. Při stavbě modelu s označením Eric Clapton 1964 Firebird I, který tato ikona elektrického blues používala v 60. a 70. letech, byly zvoleny původní výrobní postupy a o detailní shodu s originálem se postaral speciální skener.

Průchozí krk s profilem Authentic '64 Medium C-Shape je lepen z 9 vrstev mahagonu a ořechu, křídla korpusu tvoří výběrový mahagon, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců Authentic Medium-Jumbo, nylonový ořech s šířkou 42.85 mm a perleťové značky poloh.

Stejně jako předloha z roku 1964 je kytara osazena jedním kobylkovým humbuckerem Firebird Alnico V ovládaným potenciometry hlasitosti a tónové clony. Struny jsou ukotveny v odlehčené mechanice typu wraparound nastavitelné ve vertikálním i horizontálním směru a do reverzní hlavice jsou usazeny pro tento model typické strojky Deluxe Banjo.

Kovové součásti mají niklovanou úpravu, klasický design doplňuje bílý třívrstvý pickguard a na plastové destičce kryjící šachtu pro elektroniku najdeme Claptonův podpis. Sběratelská edice s povrchovou úpravou Vintage Sunburst krytou nitro lakem se na trh dostane v sérii čítající pouhých 100 kusů.

Gibson Eric Clapton 1964 Firebird I by měl být poprvé oficiálně představen na kytarovém festivalu Crossroads, který se koná 20. a 21. září v texaském Dallasu. Exkluzivitě nástroje odpovídá i cena pohybující se těsně pod hranicí 8 000 dolarů a součástí kompletu je kromě kopie původního pevného pouzdra také certifikace, popruh, trsátka atd.

Tagy Gibson Gibson Eric Clapton 1964 Firebird I
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY