Replika komba Fender 64 Custom Deluxe Reverb

Originální model komba Custom DLX Reverb v provedení Blackface patří mezi fajnšmekry k nejvyhledávanějším aparátům z dílny Leo Fendera, který tuto verzi začal vyrábět v první polovině šedesátých let. Nyní firma přichází s ručně pájenou replikou původního komba nesoucího označení Fender 64 Custom Deluxe Reverb Hand-Wired.

Aparát využívající klasického konstrukčního vintage okruhu AB763 je osazen čtveřicí předzesilovacích elektronek 12AX7, dvěma typy 12AT7, lampovým usměrňovačem 5AR4/GZ34 a párem koncových elektronek 6V6 dodávajících zesilovači výkon 20 W. Samozřejmostí jsou speciálně navržená trafa a výběrové součástky včetně kondenzátorů Fender Vintage Blue Tone.

Skelet, vyrobený z masivní borovice pro snížení celkové hmotnosti a zvýšení rezonance kabinetu, je potažen extrémně odolným vinylem a pod stříbřitou ochrannou síťkou se ukrývá dvanáctipalcový reproduktor Jensen C-12Q, který společně s obvody zesilovače dodává kombu typický sound s plným, dynamickým tónem s jasnými výškami a příjemnou lampovou komprimací.

Kanál Normal s dvojicí vstupů je ovládán potenciometrem hlasitosti a dvoupásmovými korekcemi, druhý kanál Bright je koncipován identicky, nechybí knoflík reverbu ošetřeného lampou 12AT7 a nastavení funkcí Speed a Intensity elektronkového tremola. Na zadní straně jsou umístěny dva reproduktorové výstupy pro interní měnič a externí box a konektor footswitche.

Ručně stavěný model komba Fender 64 Custom Deluxe Reverb Hand-Wired přináší špičkový čistý a crunch zvuk a stejně jako v případě jeho předchůdce si vstupní sekce obou kanálů skvěle rozumí s předřazenými efekty. Novinka by se podle informací výrobce měla dostat do distribuce koncem září za cenu pohybující se pod hranicí 2 500 dolarů.