Přejít k hlavnímu obsahu
Mick Jagger, foto: Gorupdebesanez, zdroj: Wikimedia Commons
Mick Jagger, foto: Gorupdebesanez, zdroj: Wikimedia Commons
Leon - Pá, 07.09.2018 - 10:30

Rok 1988: Satriani a Jagger hrají blues

Rok po vydání svého druhého sólového alba Primitive Cool (1987) postavil Mick Jagger doprovodný band v čele s kytarovým mágem Joem Satrianim a vyrazil na podzimní propagační turné po Austrálii a Asii. Jednotlivé zastávky této šňůry byly situovány do velkých arén, ale jeden koncert z nastaveného programu přece jen vybočoval.

Při pobytu v Melbourne se kapela ve složení Mick Jagger, Joe Satriani, Jimmy Rip, Doug Wimbish a Simon Phillips rozhodla uspořádat netradiční vystoupení v prostorách hotelu Corner, kde se prezentovala pod názvem Brothers of Sodom a z této akce je také video s cover verzí klasické bluesové pecky Little Red Rooster (autor Willie Dixon).

Mimochodem, na záznamu můžete Satrianiho vidět ještě se Stratocasterem, poté podepsal exkluzivní smlouvu s japonským Ibanezem a na koncertech používal především modely 540 Radius, které se staly předlohou k jeho signované řadě JS.

Tagy Joe Satriani Mick Jagger
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY