Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.07.2016 - 00:01

Roland Blues Cube Tone Capsule Robben Ford

Po prvním zvukovém modulu Tone Capsule, určeným pro rozšíření možností vybraných typů zesilovačů a komb řady Blues Cube, vyrobil japonský koncern Roland také modely podle specifikací kytaristů Erica Johnsona, Kirka Fletchera a Stevea Vaie. Nyní firma představila nejnovější signovanou verzi Roland Blues Cube Tone Capsule Robben Ford, která byla navržena ve spolupráci s velikánem bluesrockové kytary Robbenem Fordem.

Modul Tone Capsule připomíná svým tvarem malou elektronku a nasazuje se do připraveného slotu kompatibilních aparátů Roland Blues Cube Artist, Blues Cube Artist 212, Blues Cube Stage a Blues Cube Tour. Instalace je stejně jednoduchá jako např. výměna preampové elektronky v klasickém lampovém zesilovači.

Stejně jako u předchozích signovaných variant bylo i pro Forda navrženo několik prototypů tohoto systému, jenž se následně dolaďoval podle jeho specifikací. Finálové úpravy probíhaly během Fordova turné po východním pobřeží USA, na kterém používal zesilovače Blues Cube s kytarami Fender Telecaster 1960 a Gibson Les Paul. Zvláštní pozornost byla věnována náběhu tónu, frekvenční vyrovnanosti a také reakci čistého kanálu na předřazené krabičkové zkreslovače.

V případě Fordova modelu nabízí Tone Capsule brilantní a zároveň hřejivý lampový čistý zvuk nebo hutnější dynamický crunch, tedy sound, jenž je pro tohoto kytaristu signifikantní, takže kromě základního zvukového režimu postaveného na technologii Tube Logic, můžete rozšířit možnosti vyšších řad Blues Cube o zvuky rozdílného charakteru.

Roland Blues Cube Tone Capsule Robben Ford představuje sofistikovanou modifikaci nové generace aparátů Roland, takže pokud některý z výše popsaných modelů Blues Cube vlastníte a oslovuje vás Fordův sound, tak můžete pořízením této verze Tone Capsule katapultovat svůj zvuk do kvalitativní třídy, jež dosud byla především výsadou elektronkových zesilovačů. Cena pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 300 dolarů.

Tagy ROLAND Cube-80GX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY