Roland Cube 10-GX: loadujte z telefonu

Populární řada komb Roland Cube GX s digitální emulací elektronkových zesilovačů a efektovou jednotkou se rozrůstá o dalšího člena. Tím je 10-ti wattové kombo Roland Cube 10-GX doplněné aplikací Cube Kit.

Kompaktní aparátek je svým výkonem a osmipalcovým reproduktem určen hlavně na cvičení, jamy nebo malé akce s umírněným bubeníkem. Kombo o rozměrech cca 35x32x18 cm váží pouhých 4.7 kg, takže s jeho případným přenášením nebude problém.

Horní panel je osazen vstupním jackem, následuje tlačítko přepínající mezi třemi kanály Clean, Crunch a Lead, jejichž aktivaci signalizuje tříbarevná dioda, dále potenciometry Gain a Volume, ovladače basů, středů a výšek, potenciometr pro výběr a úpravu efektů Chorus, Delay a Reverb (plate a pružinový) a kolébkový vypínač.

Na zadní straně komba je umístěn konektor pro 9V AC adaptér, výstup na sluchátka nebo do nahrávacího zařízení (po zasunutí jacku se odpojí hlavní reproduktor) a vstup Aux In pro případné zapojení CD/MP3 přehrávače.

Zbrusu novou záležitostí je možnost nahradit stávají trojici kanálů jinými simulacemi zesilovačů (technologie COSM) prostřednictvím aplikace Cube Kit, kterou si nainstalujete do smartphonu nebo tabletu. Upload nového modelu zesilovače z Cube Kit do aparátu probíhá přes stereo kabel, kterým propojíte sluchátkový výstup telefonu s nástrojovým vstupem komba.

Aplikace Cube Kit bude dostupná pro přístroje s Androidem nebo iOS a v aplikaci naleznete celkem desítku simulací, včetně modelů pro basu a akustickou kytaru.

Pokud se poohlížíte po kompaktním a zvukově všestranném kombu na cvičení nebo menší jamy, tak zkuste vydržet pár týdnů, než se Roland Cube 10-GX objeví na evropském trhu. Myslím, že by se vám to čekání mohlo vyplatit.

Modely zesilovačů dostupné v aplikaci Cube Kit:
1. JC Clean
2. Black Panel
3. Brit Combo
4. Tweed
5. Orng Stack
6. Classic Stack
7. Metal Stack
8. R-fier Stack
9. Acoustic
10. Bass

Tagy: