Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 20.01.2017 - 00:01

Roland GO:MIXER pro iOS a Android

Mezi letošními novinkami, které Roland postupně představuje, se objevil také zajímavý kompaktní mixer určený pro smartphone video produkci. Malý Roland GO:MIXER umožňuje současné připojení a následnou mixáž až pěti audio zdrojů v kombinaci s video záznamem, je kompatibilní se zařízeními založenými na platformách iOS a Android a hned při své premiéře na veletrhu v Las Vegas obdržel cenu Best Mobile Peripheral CES 2017.

Bílá krabička s čtvercovým půdorysem o rozměrech stran 9.5 cm a výškou 2.8 cm je vybavena nízko šumovým digitálním obvodem zajišťujícím nadstandardně transparentní přenos zvuku se třemi ovladači hlasitosti jednotlivých audio vstupů a centrálním potenciometrem celkového levelu, u kterého jsou umístěny diody informující o aktivaci zařízení a vybuzení signálu.

Veškerá konektivita je umístěna po stranách plastového šasi a skládá se z jackových konektorů pro připojení kytary nebo basy, mikrofonu a kláves pro které jsou vyhrazeny dva vstupy (mono/stereo) a dvojice stereo minijackových zdířek Line In sloužících k zařazení externích zdrojů zvuku jako např. sekvenceru, MP3 přehrávače atd. Na protilehlé straně najdeme monitorový výstup (sluchátka, zesilovač apod.) a USB rozhraní pro smatphone, jenž mixeru zároveň dodává energii, takže se obejdete bez baterií a adapteru.

Pro zpěváky je připravena funkce Center Cancel navázaná na vstupy Line In, po jejímž zapnutí je ze zdrojového signálu zapojeného přehrávače snížena hlasitost zpěvové linky. Mixer je tzv. plug-and-play, což znamená, že do telefonu není třeba stahovat žádné ovladače, prostě připojíte vše potřebné a můžete začít.

Roland GO:MIXER jde svou koncepcí, flexibilitou a přímočarým ovládáním vstříc nejen muzikantům, ale všem zájemcům, kteří chtějí telefonní video doplnit o zvukově kvalitní a vyváženou audio složku. Novinka by měla na evropský trh dorazit pravděpodobně koncem února s cenovkou pod hranicí 100 Euro včetně USB kabelů.

Tagy Roland Roland GO:MIXER
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY