Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 11.06.2015 - 00:01

Sandberg Forty Eight: stylovka s moderním zvukem

Německá společnost Sandberg, která si díky nadstandardní kvalitě a nepřemrštěné ceně svých výrobků získává mezi baskytaristy a kytaristy stále větší oblibu, uvede v brzké době na trh nový čtyřstrunný model baskytary s označením Sandberg Forty Eight.

Korpus nástroje, jenž svými tvary evokuje design basy Gibson Thunderbird s prvky inspirovanými kytarou Gibson Explorer, bude vyráběn ve dvou variantách. Verze s klasickým lakem budou mít tělo z evropského jasanu, zatímco řady s relic povrchem mají mít olšový korpus.

Krk z jednoho kusu kanadského tvrdého javoru a hlavou převzatou z modelu Sandberg California je k tělu připevněn šesti šrouby a palisandrový hmatník bez polohových značek je osazen 22 středně silnými pražci. Menzura činí 34 palců (864 mm).

Basa je vybavena masivní a dobře nastavitelnou kobylkou Sandberg s praktickým uchycením strun, které není třeba provlékat mechanikou, ale stačí je pouze zachytit do vyfrézovaných šachet, takže výměna celého potahu nebo prasklé struny zabere minimum času. Ladění obstarává čtveřice spolehlivých odlehčených strojků s velkými rondely v designu starých Fenderů a nechybí přítlačná lišta pro struny A, D a G.

Elektroniku tvoří dva snímače ukryté v netradičních chromovaných pouzdrech - silný kobylkový humbucker (modifikovaný Sandberg VM) a střední splitcoil typu PU, známý např. z modelu Fender Precision. K ovládání obou snímačů slouží potenciometr celkové hlasitosti s push/pull přepínáním pro volbu mezi aktivním a pasivním režimem, balance a dvoupásmový ekvalizer.

Jak je u Sandbergu dobrým zvykem, základní specifikaci lze navíc měnit podle osobních preferencí. V nabídce se kromě jiného objeví povrchové úpravy ve variantách Rarewood, Matt a Aged a u některých speciálních barevných provedení bude nabízen i lesklý lak. Jediným neměnným prvkem jsou v tomto případě pouze kryty snímačů.

Pokud sázíte na kvalitu a hledáte nástroj s extravagantním tvarem a nadupaným moderním zvukem, tak zkuste Sandberg Forty Eight. Novinka by měla podle informací výrobce přijít na trh v horizontu dvou měsíců.

Tagy sandberg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY