Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 20.09.2015 - 00:01

SD Stra-Bro 90: snímač P90 ve velikosti singlu

Kalifornský výrobce snímačů a efektů Seymour Duncan vychází vstříc všem uživatelům kytar se single coily, kteří uvažují o modifikaci svého nástroje a výměně původních snímačů za model P90. Novinka s označením Seymour Duncan Stra-Bro 90 je na rozdíl od ostatních typů P90 uložena v identickém pouzdře jako klasický singl, čímž odpadají zásahy do kytary nebo případná výměna pickguardu.

Stra-Bro 90 je vyráběn v dílnách Custom Shopu a stejně jako jiné snímače postavené na koncepci P90 se ve srovnání se single coily vyznačuje plnějším tónem se silnějšími středy a minimálním brumem. Svým zvukovým charakterem tak tvoří předěl mezi humbuckerem a singlem s jeho typickým atakem.

K dispozici jsou buď jednotlivé verze krk/střed/kobylka nebo třísnímačový set a objednat lze varianty s keramickými nebo Alnico V magnety. Snímače (odpor 7.4k horní cívka, 14.8k celkem) se třemi vývody kabeláže renomované japonské firmy Mogami budou nabízeny ve čtyřech základních barvách a to černé, bílé, krémové a parchment (zestárlý bílý odstín) a přes Custom Shop lze objednat i další barevné varianty.

Výrobce u tohoto typu, kde trojice čoček pro vinuté struny je výškově nastavitelná a ostatní čočky jsou pevné, také nabízí možnost volby mezi niklovými nebo zlatými kovovými komponenty, verze s logem i bez loga a pro vintage puristy jsou připraveny snímače bez voskové impregnace.

Pokud hrajete například na Stratocaster a uvažujete o pořízení snímačů typu P90, tak zkuste Stra-Bro 90 od Seymour Duncan. Kromě výměny samotného snímače a pár vteřin pájení nebudete muset do nástroje nijak zasahovat. Jeden snímač vyjde na 140 dolarů a celý set pořídíte za 390 dolarů.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY