Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Pá, 17.02.2017 - 08:00

Sedmistrunná hybridní basa Ibanez Ashula SRAS7

Baskytary řady Sound Gear mají v portfoliu značky Ibanez své pevné místo už více než třicet let a za tu dobu firma nabídla hráčům desítky různých modelů postavených na této úspěšné koncepci. Zatím nejnovější přírůstek do speciální série Bass Workshop představuje hybridní sedmistrunný Ibanez Ashula SRAS7 kombinující vlastnosti pražcových a bezpražcových nástrojů s duálním snímacím systémem.

Základ korpusu v klasickém designu SDGR tvoří mahagon, na kterém je nalepena centrální jasanová deska a dva pláty topolu s výraznou kresbou. Krk ze sedmi kusů javoru, purpleheartu a palisandru je k tělu připevněn pěti šrouby a nese duální hmatník, jenž je rozdělen na pražcovou a bezpražcovou část.

Pro horní bezpražcovou část (struny A,D,G) bylo použito dřevo purpleheart a spodní palisandrová část (struny E, A, D, G) je osazena 22 středně silnými pražci. Radius hmatníku byl vypočten na 950 mm, krk má pohodlný subtilnější profil (1. pr. 21.5 mm, 12. pr. 23.5 mm), šířka nultého pražce je 63 mm, rozměr v místě 24. bezpražcové polohy je 96 mm a menzura činí 864mm (34 palců).

Hardware sestává z odlehčených ladicích strojků osazených v konfiguraci 3+4 a dvou kobylek s roztečemi 16 mm. Typ Mono-rail V je určen pro pražcové struny a bezpražcová verze AeroSilk Mono-rail V má v kamenech zabudovány piezo snímače. Základna každé struny je nezávislá, což má pozitivní vliv na artikulaci, rezonanci a sustain tónu.

Kromě pieza určeného výhradně pro bezpražec je basa vybavena dvojicí pasivních single coilů SRAS Super J a ovládání je vyřešeno následovně: magnetické snímače disponují hlasitostí, balancí a aktivními dvoupásmovými korekcemi, sekce piezo má hlasitost, tónovou clonu a na zadní straně těla se nachází tři trimry, pomocí kterých lze plynule nastavit citlivost snímání pro každou bezpražcovou strunu. Malým třípolohovým přepínačem volíme mezi režimy Piezo, Magnetic a Mix.

Basa je z továrny seřízena na ladění 1G, 2D, 3A, 4E, 5G, 6D, 7A a potažena strunami o průměrech .045 .065 .085 .105 .045 .065 .080 ve verzích roundwound (pražec) a flatwound (bezpražec). Nástroj je dostupný v transparentním laku Dragon Eye Burst a cena pro evropský trh se pohybuje okolo 1 300 Euro včetně na míru stavěného pevného pouzdra.

Tagy Ibanez Ibanez Ashula SRAS7
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY