Sedmistrunný Cort KX500FF s duální menzurou

Nástroje z produkce korejského Cortu bodují mezi muzikanty především výborným poměrem cena/výkon. Výjimkou v tomto ohledu není ani zbrusu nový model sedmistrunné kytary KX500FF disponující kompenzovanými pražci a duální menzurou, což ocení hlavně hráči tvrdších stylů, kde se uplatní podladění.

Korpus se stratovskými liniemi tvoří masiv z bahenního jasanu a luxusně působící horní deska ze dvou plátů topolu s výraznou kresbou. Šroubovaný krk s moderním, subtilnějším profilem pro pohodlnou hru je vyroben ze tří kusů javoru proložených dvěma pláty exotického, odolného purpleheartu - tato konstrukce pozitivně ovlivňuje celkovou stabilitu krku, rezonanci a sustain.

Hmatník z ebenu macassar s radiusem 400 mm je osazen 24 kompenzovanými jumbo pražci a jejichž rozložení společně s šikmo uloženým ořechem poskytuje nástroji proměnlivou menzuru s délkou 25.5 palce na tenkém E až 27 palců na sedmé struně H, což v případě basových strun zvyšuje jejich tenzi a umožňuje výraznější podladění bez nežádoucí ztráty dynamiky, čistoty a průraznosti tónu.

Přenos zvuku obstarává dvojice aktivních humbuckerů EMG 707, jejichž šikmé uložení eliminuje případnou nekonkrétnost basové struny H a ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače, společné hlasitosti a tónové clony.

Struny jsou ukotveny skrz tělo, následně procházejí pevnou kobylkou Single Hardtail se samostatnými základnami pozitivně ovlivňujícími artikulaci a sustain tónu a končí v uzamykatelných ladicích strojcích. Nástroje budou nabízeny v transparentních lacích Star Dust Black a Star Dust Green.

Tagy: