Sedmistrunný Ibanez FRIX7FEAH-CSF z edice Iron Label

Sedmistrunný Ibanez FRIX7FEAH-CSF je stejně jako ostatní nástroje ze série Iron Label orientován především na hráče razantnějších stylů a tomu odpovídá i konstrukce kytary s rychlým krkem Nitro Wizard, masivní jumbo pražce a v neposlední řadě také způsob zapojení elektroniky se silnými aktivními humbuckery EMG 707.

Tvary korpusu tentokrát nevycházejí z populární firemní řady RG, ale evokují spíše linie Telecasteru, základ tvoří mahagonový masiv, na kterém je nalepena horní jasanová deska s výraznou kresbou typickou pro tento druh dřeva a přední hrany těla jsou zdobeny bílou lemovkou.

Šroubovaný krk s plochým profilem Nitro Wizard-7 (síla na 1. pr. 19 mm, na 12. pr. – 21 mm) je pro dosažení maximální mechanické stability lepen ze dvou kusů javoru a centrálního pásu odolného Purpleheartu. Ebenový hmatník s radiusem 400 mm nese 24 jumbo pražců a v horní ozdobné liště jsou usazeny malé luminiscenční značky poloh.

Dvojice aktivních humbuckerů EMG 707 typu soapbar (krk – keramické, kobylka – Alnico magnety) s obvodem napájeným 9V baterií je ovládána třípolohovým nožový přepínačem, celkovou hlasitostí a najdeme zde i tzv. killswitch sloužící k okamžitému zamutování výstupu.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a přes masivní pevnou kobylku Gibraltar Standard II-7 a nultý pražec o šířce 48 mm míří do kvalitních uzamykatelných ladicích strojků MG-T z produkce japonského Gotohu s převodem 16:1 a sníženými hřídelemi. Veškerý hardware s výjimkou killswitche je proveden v černém chromu.

Sedmistrunný Ibanez FRIX7FEAH-CSF z edice Iron Label s přední deskou v decentním matném transparentním laku Charcoal Stained Flat je vyráběn v indonéské pobočce značky, což je také jeden z hlavních důvodů, proč má tento nadstandardně vybavený nástroj na českém trhu poměrně příjemnou cenovku pohybující se pod hranicí 23 tisíc korun.