Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.07.2018 - 00:01

Sestava Vox Mini SuperBeetle 25 s technologií NuTube

Britský Vox se rozhodl nabídnout modernizovanou a zmenšenou verzi zesilovače a boxu, které v závěru kariéry kapely Beatles používali George Harrison a John Lennon. Kompaktní set Vox Mini SuperBeetle 25, využívající technologii NuTube s malou elektronkou 6P1 vyvinutou týmy firem Korg a Noritake Itron, sestává ze zesilovače s výkonem až 50 W doplněného stylovým trubkovým stojanem a externím boxem.

Horní panel nabízí ovladače hlasitosti, gainu, dvoupásmových korekcí se spínačem EQ Flat/Deep, plus potenciometry lampového tremola a digitálního reverbu s emulací pružinového dozvuku. Koncová sekce disponuje výkonem 50 W RMS při impedanci 4 ohmy (25 W/8 Ohm, 12.5 W/16 Ohm), na zadní straně šasi najdeme dvojici výstupů pro boxy a také konektor sluchátek nebo linky.

Přídavný kabinet s vertikálně řešenou polootevřenou konstrukcí ukrývá desetipalcový reproduktor Celestion Custom s výkonem 50 W a impedancí 16 ohmů a v případě jeho využití lze pod zesilovač přiložit trubkový chromovaný stojan evokující design šedesátých let.

Sestava Vox Mini SuperBeetle 25 nenechá už svým vzhledem nikoho na pochybách, že se výrobce touto produktovou řadou vrací do historie a míří především na skalní fanoušky značky, kteří ocení klasický design novinky a zároveň jim není vzdálená moderní technologie NuTube. Komplet by měl být v Evropě dostupný během srpna za cenu okolo 400 eur.

Tagy vox Vox Mini SuperBeetle 25
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY