Signovaný Gibson Lzzy Hale Explorer Dark

Kategorie signovaných kytar je sice z drtivé většiny mužskou záležitostí, což neznamená, že by firmy nevyráběly také speciální modely nástrojů pro kytaristky. Jedním z důkazů je nový Gibson Lzzy Hale Explorer Dark postavený podle specifikací Elizabeth Mae "Lzzy" Hale, zpěvačky a doprovodné kytaristky americké hard rockové party Halestorm.

Nástroj, vycházející z prototypu Black&Gold (viz úvodní foto), má mahagonový korpus s ozdobným lemováním hran, doplněný lepeným krkem ze stejného materiálu a subtilnějším profilem SlimTaper. Na hmatník o radiusu 12 palců byla použita rezonanční, mechanicky odolná směs Richlite, 22 poloh s kryogenicky upravenými pražci medium jumbo je rozděleno obdélníkovými perleťovými značkami ala modely Custom a ořech je z Tektoidu.

Přenos zvuku obstarává dvojice firemních humbuckerů - krková verze 57 Classic a kobylkový 57 Classic +, jenž jsou ovládány samostatnými hlasitostmi, společnou tónovou clonou a třípolohovým switchem. Klasický gibsonovský hardware sestává z hliníkového struníku Stop Bar, kobylky Tune-o-Matic a uzamykatelných ladicích strojků Mini Grover. Veškeré komponenty kromě černých rondelů mechanik mají zlatou úpravu a to včetně pickguardu, čepiček potenciometrů a rámečků snímačů.

Gibson Lzzy Hale Explorer Dark v černém odstínu Ebony s lesklým nitro povrchem bude dostupný v limitované edici čítající 300 kusů a v evropské distribuci se objeví pravděpodobně koncem dubna za cenu pod hranicí 1900 eur společně s pevným pouzdrem.