Skvělí baskytaristé, které možná neznáte: Nathan Navarro

Ne, nemluvíme zde o přeci jenom slavnějším kytarovém kolegovi Dave Navarrovi (Jane´s Addiction, RHCP), ale o mladém talentu - baskytaristovi Nathanu Navarrovi, který bude známý YouTube komunitě hudebníků, protože jeho videa mají již miliónové počty shlédnutí. Musíte uznat, že získat pár miliónů shlédnutí jenom hraním na basu je docela frajeřina, že?

Nathan je experimentátorem a posuvá hranice basového zvuku a stylu až na samou mez. Nejvíce se proslavil svými dubstep-elektronickými zvuky a technikou Hot Hand, kdy simuluje divoké subbasové dropy pomocí efektu, který ovládá prstýnkem na pravé ruce. Efektní a značně účinná technika. Nathan je jedním z velkých talentů, který se nebojí jít novými, neprobádanými cestami, ale hlavně - je to basový maniak.

Posuďte sami z jeho výroku: "Miluji, když svůj zvuk nejenom slyším, ale i cítím. Ve větších klubech je to pak opravdu zážitek, když jdete přes hradbu subwooferů. Pamatuji si, že jednou jsem měl problém s LED diodami na mých pedálech - vypadaly, že tak nějak poblikávají a třesou se. Když jsem však trochu poodstoupil od aparátu, tak jsem si uvědomil, že vše je v pořádku, protože to byli moje oči, které se třásly od enormních basů produkovaných z mých beden... haha." No řekněte, není tohle sen každého baskytaristy? Pro inspiraci níže přidáváme seznam Nathanova vybavení.


Nástroje:
1986 Spector NS-2A (White)
2000’s Spector Legend 5 ('Holoflash')
2011 Spector Alex Webster model (Black)

Aparáty:
Ashdown ABM-1000 Head
Ashdown ABM 410H Cabinet

Efekty (velice proměnlivý seznam):
Barcus-Berry Pre-Amp
Boss ME-20B, SYB-5, PS-5, OC-3 & RC20XL Loop Station
Roland Midi Buddy
Electro Harmonix Iron Lung & Voice Box
Ibanez PD7 Phat-Hed Bass Overdrive
Line 6 M9
Rocktron Midi Mate & Banshee Talk Box
Source Audio Hot Hand, MIDI-EXP controller, Bass Envelope Filter Pro, Bass Envelope Filter Standard, Multiwave Bass Distortion Pro, Soundblox2 Multiwave Bass Distortion, Soundblox2 Dimension Reverb, Dual Expression Pedal, Programmable EQ
Zoom: 708 II Bass