Přejít k hlavnímu obsahu
Nick Beggs
Nick Beggs
mbx - St, 30.09.2015 - 13:00

Skvělí baskytaristé, které možná neznáte: Nick Beggs

Nick Beggs je momentálně baskytaristou Stevena Wilsona a Kim Wilde. Jeho bohatá kariéra ovšem zahrnuje ohromný počet umělců a skupin, se kterými spolupracoval. Kromě jeho vlastní úspěšné Kajagoogoo hrál například se Stevem Hackettem z Genesis nebo s legendárním John Paul Jonesem z Led Zeppelin.

Nick o sobě dal znát v roce 1983 jako baskytarista popových Kajagoogoo. Jejich singl Too Shy se vyšplhal na první místo v hitparádách Velké Británie a dalších sedmi evropských zemí, zatímco v USA se dostal až na pátou příčku s celkovým prodejem přes 4 milióny kopií.

Podívejte se na videoklip níže. Stojí to za to! Neuvěřitelné účesy a sladké zvuky bubnů a kláves osmdesátých let se dokonale snoubí s Nickovou proklatě vysoko pověšenou basou a slapovou linkou ve stylu Marka Kinga.

Kajagoogoo odstartovali Nickovu úspěšnou kariéru baskytaristy a zpěváka, kdy hrál a spolupracoval s nebřeberným množstvím umělců britské scény. S jeho vlastní kapelou Ellis, Beggs & Howard zaznamenal další komerční úspěch v podobě singlu Big Bubbles, No Troubles v roce 1988.

Nicméně, Nick Beggs je fenomenálním hráčem nejenom na baskytaru, ale hodně často ho uvidíte i s Chapman Stickem. Sám Nick se k němu vyjadřuje jako o nástroji, který využívá techniky tappingu (kdy hrajete oběma rukama na hmatníku – pozn. aut.): „Obě ruce můžou libovolně přiklepávat tóny na hmatníku, a tím umožňují hráči pokrýt jak basové, tak kytarové frekvenční spektrum. Přidejte k tomu MIDI snímač a můžete spouštět i synth, klávesové zvuky. Jednoduše řečeno můžete zastat práci tří hráčů a možná i dostat trojnásobnou výplatu! Ale ne vždy.“

Vybavení

:

Nástroje – Chapman Stick, Spector Coda 5, Spector Euro 4 LX, Tanglewood akustická baskytara, Fender Jazz Bass, Ashbory Bass, Wal Bass, Aria SB, Kramer, Music Man Stingray a Rickenbacker 4003 FG

Zesilovač a bedny – TC Electronic RH450 s bednami RS210 a RS212

Struny – Rotosound

Tagy Slavní baskytaristé
Artist, bassist, tutor, father --- http://marekbero.co.uk
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY