Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
mbx - Út, 07.07.2015 - 08:00

Skvělí baskytaristé, které možná neznáte: Uriah Duffy

Americký baskytarista, producent a hudební režisér Uriah Duffy má bráchu, který se jmenuje Yes Duffy. Už vám to dochází? Oba sourozenci totiž dostali svá jména po dvou oblíbených kapelách rodičů (Uriah Heep a Yes).

Uriah byl od malička obklopený hudbou a když jako osmiletý poprvé uviděl v akci Geddyho Lee z Rush, tak o jeho osudu baskytaristy bylo rozhodnuto. Mezi mnoha umělci, se kterými Uriah spolupracoval, vyniká jeho pětileté angažmá ve Whitesnake. V roce 2005 si David Coverdale všiml talentu Uriah Duffyho a osobně ho kontaktoval přes jeho web!

Takže “americký sen” se může přihodit a také se vyplatí aktualizovat svoje webové stránky, přátelé baskytaristé. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdo se na ně v danou chvíli zrovna dívá.

Uriah patří mezi ty baskytaristy, kteří vás dokážou ohromit svojí přirozenou virtuozitou. Jeho hraní je silně ovlivněno funkem/hip-hopem a i když hraje progresívní běhy v Points North, kde momentálně působí, tak jsou v jeho podání vždy “groove” a působí lehce, hrané jakoby mimoděk. Není proto divu, že si ho na natáčení do studia pozvali třeba Alicia Keyes, Sly & the Family Stone nebo Christina Aguilera.

Svoji vlastní kapelu má Uriah nazvanou prostě Uriah Duffy Band. Hraje v ní svůj oblíbený funk v proměnlivé sestavě skládající se ze špičkových studiových hráčů z oblasti Kalifornie, USA. A co se týká vybavení, tak Uriah preferuje klasické čtyř-pětistrunné baskytary ve stylu Jazz Bass.

Na mnoha videích ho můžete vidět jak s nástroji Lakland, tak i Fender. Z aparátů si vybral TC Electronic, se kterými také velice úzce spolupracuje, takže ho můžete vidět ve videích, kde prezentuje jejich komba a zesilovače. Má také svojí řadu TonePrints efektů.

Tagy Slavní baskytaristé
Artist, bassist, tutor, father --- http://marekbero.co.uk
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY