Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.05.2015 - 00:01

Slinky Flatwound: kobaltové hlazené basové struny od Ernie Ball

Kalifornská společnost Ernie Ball, vyrábějící hudební příslušenství a také kytary a baskytary značky Music Man, uvádí na trh zbrusu nový typ basových hlazených strun s označením Ernie Ball Slinky Flatwound, které v sobě kombinují vlastnosti známé modelové řady Slinky a novější edice Cobalt.

Oproti klasickým hlazeným strunám disponují EB Slinky Flatwound širším frekvenčním spektrem (20Hz - 12 kHz), masivnějšími basy a pregnantnějším středovým pásmem s výraznými, ale příjemně znějícími výškami.

Základ tvoří šestihranné ocelové jádro, na kterém je naneseno spodní kulaté kobaltové vinutí poskytující tónu potřebnou porci dynamiky, čistoty a také dostatečně silný výstup i v případě použití méně citlivých snímačů. Na kulatině je nanesena ještě horní vrstva plochého vinutí vyrobená z odlišného typu kobaltové slitiny, která strunám dodává mimořádně jasný a brilantní zvuk.

V nabídce se objeví čtveřice sad pro čtyřstrunné basy - Extra Slinky 40 60 70 95, Super Slinky 45 65 80 100, Hybrid Slinky 45 65 85 105, Regular Slinky 50 70 85 105 a Power Slinky 55 75 90 110 a pro pětistrunné nástroje je určen set Regular Slinky 5 str. o tloušťkách 45 65 80 100 130.

Nové kobaltové flatwoundy prošly dlouhodobým testováním, kterého se zúčastnila řada světových špičkových baskytaristů jako např. Tony Levin (Peter Gabriel, King Crimson, Steve Stevens atd.), Juan Alderete z Mars Volta, Matt Mangano nebo Pino Palladino (The Who, Paul Simon, John Mayer Trio).

Ernie Ball Slinky Flatwound svým zvukovým charakterem a mechanickou koncepcí stojí na pomezí klasických a hlazených basových strun a v současné době představují v této oblasti zcela novou kategorii. Novinka se do Evropy dostane zřejmě začátkem léta. Ceny pro americký trh byly stanoveny na cca 35 dolarů za čtyřstrunné sady a na zhruba 40 dolarů vyjde set pro pětku.

Tagy struny
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY