Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 15.08.2018 - 00:01

Smartphonový Roland GO:MIXER ve verzi PRO

Loni představený Roland GO:MIXER, kombinující mixážní jednotku se zvukovou kartou, se dočkal inovované verze GO:MIXER PRO, která je stejně jako předchůdce určena pro telefony a tablety fungující na platformách iOS a Android. Novinka s rozšířenou konektivitou je schopna zpracovat signál z až 9 kanálů, přibylo několik praktických funkcí, nechybí možnost napájení pomocí baterií a kompatibilita s video aplikací Virtual Stage Camera.

Rozměry šasi sice oproti předloze lehce povyrostly (104x155x41 mm), ale odměnou za změnu konstrukce není jen šachta pro čtveřici tužkových AAA baterií, tvořící společně s okrajem hlavního panelu úložný prostor pro telefon, ale také "dospělý" kombinovaný XLR/TRS vstup mikrofonu disponujícího spínačem phantomového napájení 48V.

Po obvodu krabičky jsou umístěny konektory nabízející kromě zmíněného XLR/TRS vstupu následující možnosti zapojení: vysokoimpedanční vstup pro kytaru/basu, minijacková stereo zdířka (2.5 V) pro klopové mikrofony, dva nástrojové (L-mono/R) vstupy, stejný počet linkových stereo zdířek, stereofonní monitorový výstup a USB port typu micro-B.

Najdeme zde i posuvné spínače pro bateriový provoz, video funkci Loop Back a režim Center Cancel navázaný na linkové vstupy, který umožňuje snížit hlasitost zpěvové linky u přehrávané skladby. Ovládání sestává z pěti potenciometrů, z nichž čtyři jsou přiřazeny k různým kanálům (inst/guit-bass/pluginmic/mic) a pátý slouží k nastavení hlasitosti audio výstupů.

Roland GO:MIXER PRO osazený kartou s kvalitními 16-bit/48kHz převodníky nabízí kromě jiného také praktické řešení pro ty, kteří využívají svůj smartphone k zachycení videa, ale bojují se zvukovou kvalitou záznamu. Cena se pohybuje okolo 170 dolarů včetně USB kabelů micro-B/micro-B, C/micro-B a Lightning/USB micro-B.

Tagy Roland Roland GO:MIXER
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY