Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.06.2017 - 00:01

Speciální edice synthu Moog Subsequent 37 CV

Na akci Moogfest 2017 konané v americkém Durhamu měl premiéru nový model analogového syntezátoru Moog Subsequent 37 CV. Představuje modifikovanou verzi synthu Sub 37 Tribute Edition, která bude vyráběna v limitované edici. Firma tímto redesignem reaguje na četná přání fanoušků na komunitních fórech a novince přidává několik vylepšení.

Na rozdíl od starší verze disponuje Subsequent mnohem širší nabídkou jednotky Multidrive, která byla přemístěna, zdvojnásobený headroom mixeru mimo jiné pozitivně ovlivňuje zvuk duofonního režimu a díky pozměněným zkreslovacím obvodům filtru Ladder se zvýšila harmonická saturace a analogová komprese signálu.

Velmi důležitou modifikaci představuje přidání čtveřice přiřaditelných CV výstupů a dvou Gate výstupů pro propojení s modulárními systémy Eurorack, zcela přepracována a také odlehčena byla 37 dílná klaviatura, která nyní nabízí rychlejší odezvu a komfortní hru a modifikací prošel i sluchátkový zesilovač s vyšším výkonem a dynamickým rozsahem.

Vývojáři Moogu zapracovali i na designu a výsledkem je elegantní a luxusně působící šasi s masivními hliníkovými bočnicemi, do nichž jsou zasazeny pláty severoamerické odrůdy velmi tvrdého a odolného dubu a centrální část tvoří robustní kryt kombinující ocel a hliník.

Podle posledních informací by měla limitovaná edice analogového synthu Moog Subsequent 37 CV celkově čítat dva tisíce kusů, z nichž první série 125 exemplářů už byla vyrobena přímo na akci Moogfest 2017 (video z výroby bylo dokonce živě přenášeno kanálem Youtube) a následně distribuována americkou společností Guitar Center. Další kousky by se měly na trhu objevit na přelomu června a července za cenu okolo 1 800 dolarů.

Tagy Moog Moog Subsequent 37 CV
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY