Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.04.2016 - 00:01

Sterling by MM SUB Stingray: dostupné basy od Music Manu

Americká značka Music Man, u jejíhož zrodu stál i legendární Leo Fender, se v průběhu let stala mezi baskytaristy etalonem moderního soundu a dnes už klasické modely Stingray, Sterling, Sabre nebo novější Bongo jsou součástí arzenálu mnoha hráčů mezi které patří i Tony Levin, John Myung, Philip Bynoe, Matt Bissonette a celá řada dalších známých jmen.

Stejně jako většina nástrojů vyráběných přímo v USA nejsou ani americké originály Music Manu zrovna nejlevnější záležitostí a firma se proto před lety rozhodla založit divizi Sterling by Music Man, která nabízí finančně dostupnější varianty vycházející ze známých modelů značky. Jednu z neoblíbenějších ekonomických řad zastupuje edice Sterling by Music Man SUB Stingray, jejíž základ tvoří čtyř a pětistrunné verze baskytar, díky kterým se Music Man dostal mezi přední světové výrobce.

Korpus obou variant je z lipového dřeva a na javorovém krku spojeného s tělem šesti šrouby je podle typu nalepen palisandrový nebo javorový hmatník s radiusem 12 palců. Čtyřka je osazena 21 jumbo pražci, šířka nultého činí 38 mm. Stingray SUB5 disponuje 22 pražci a nultým pražcem o šířce 45 mm. Menzura obou modelů byla vyměřena na 34 palců.

Hardware sestává z masivní kobylky s válečkovými kameny a otevřených ladicích strojků s velkými trojlistými rondely. V případě čtyřstrunné verze je do typického oválného pickguardu zapuštěn kobylkový humbucker doplněný aktivní elektronikou ovládanou potenciometry hlasitosti, basů a výšek, uložených společně s výstupním konektorem na pochromované destičce. U "pětkových" modelů má pickguard pozměněný tvar a ovladače jsou zapuštěny přímo do něj.

Série je nabízena v barvách Black, White, Mint Green a transparentních úpravách Honeyburst, Trans Blue, Trans Red a Walnut Satin. Stingray SUB4 je v ČR dostupný za cenu okolo 13 400 Kč a v případě, že uvažujete o pořízení "pětky" tak zaplatíte jen o cca 900 Kč více. Pokud toužíte po ikonickém zvuku Music Manu, ale americké originály jsou nad vaše finanční možnosti, tak některý z modelů Stingray SUB4/5 vyzkoušejte, možná budete poměrem cena/výkon příjemně překvapeni.

Tagy Music man
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY