Stratovský PRS John Mayer Silver Sky

Signatura PRS John Mayer Silver Sky je dalším společným projektem značky Paul Reed Smith a kytaristy Johna Mayera, kterému firma v minulosti vyrobila několik speciálních modelů. Novinka se ale oproti předchozím verzím zcela jasně inspirovala Fenderem Stratocasterem. Svědčí o tom téměř identická konstrukce, styl elektroniky a výběr materiálů.

Kytara s prvky převzatými z Mayerových oblíbených Stratocasterů z let 1963 / 1964 disponuje olšovým korpusem se "smithovsky" frézovanými hranami spodního rohu, šroubovaný javorový krk s profilem JMP (ala Straty 63/64) nese palisandrový hmatník o radiusu 7.25 palce osazený 22 středně silnými pražci a klasická PRS hlavice je tentokrát v reverzním provedení.

Hardware sestává z modifikovaného vibrata Gen III s masivní základnou uchycenou k tělu pomocí šesti vrutů a kameny z ocelového plechu, nechybí lehce upravená, ale stále dostatečně signifikantní stratovská vanička jackového výstupu a ladění obstarávají spolehlivé uzamykatelné strojky PRS.

V třívrstvém pickguardu je uchycena trojice custom single coilů PRS 635JM ovládaná celkovou hlasitostí, dvěma tónovými clonami a pětipolohovým nožovým přepínačem. Signovaný PRS John Mayer Silver Sky bude dodáván v bílém, červeném, černém a stříbrém laku (Frost, Horizon, Onyx a Tungsten) a oficiální cena pro americký trh byla nastavena pod hranicí 2 300 dolarů.