Stylové kombo Fender Bassbreaker 15 Blonde

Firma Fender zařadila do speciální edice FSR (Fender Special Run) limitovanou série celolampového kytarového komba Fender Bassbreaker 15 Blonde, u kterého byl na rozdíl od standardních modelů této řady nahrazen původní černošedý potah texturovaným vinylem v barvě slonové kosti, ochranná síť reproduktoru dostala okrový odstín a knoby potenciometrů jsou provedeny v retro stylu tzv. kuřecích hlaviček.

Patnáctiwattový aparát je oproti klasické edici vybaven dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion G12H 30W 70th Anniversary Special Edition, jenž nahradil původní verzi V-Type od stejného výrobce. G12H se kromě rozdílného zvukového charakteru může pochlubit o 2dB vyšší citlivostí, takže je možno dosáhnout rychlejšího vybuzení repra a vyšší hladiny levelu.

Jednokanálový předzesilovač s třípásmovými korekcemi, gainem, třípolohovým rotačním spínačem Strukture s režimy Low, Mid, High a tlačítkem Bright je osazen trojicí lamp 12AX7, koncový stupeň s ovladačem Master, zapojený ve třídě Class A/B, disponuje dvěma výkonovými elektronkami EL84 a nechybí reverb.

Zadní strana je vyhrazena pro paralelně zapojené výstupy přídavných kabinetů, kdy výstup Main odpojí interní reproduktor, přepínač impedance 4/8/16 Ohm, send/return sériové efektové smyčky a symetrický XLR Line Out s odepínatelným zemněním a při přímého nahrávání také možností aktivace okruhu emulujícího zvuk boxu.

Limitovaná edice komba Fender Bassbreaker 15 ve stylovém vintage designu Blonde je už dostupná i na českém trhu, kde se cena novinky pohybuje pod hranicí 19 000 Kč, což je o necelé tři tisícovky více než v případě standardního Bassbreakeru 15 (viz video) osazeného levnějším Celestionem V-Type.