Superstrat Cort X500 s vibratem Floyd Rose

Asijská společnost Cort se rozhodla pro globální inovaci populární řady kytar série X, která od roku 2000 patří mezi nejúspěšnější edice značky. Výsledkem rozsáhlé modifikace je kromě devíti nových superstratů také vlajková loď v podobě modelu X500 postaveného z kvalitních materiálů doplněných aktivními snímači a uzamykatelnou mechanikou Floyd Rose.

O nadstandardním provedení nástroje vypovídá průchozí krk (plochý U-profil) sestávající ze tří kusů javoru proložených dvěma pláty odolného exotického dřeva Panga Panga s podobnými vlastnostmi jako známější odrůda Wenge, ke kterému jsou přilepena korpusová křídla z výběrového bahenního jasanu.

Elegantně působící ebenový hmatník bez polohových značek a bílou lemovkou má proměnlivý radius a je osazen 24 jumbo pražci. Menzura činí klasických 25.5 palce, povrchová úprava Open Pore umožňuje dřevu dýchat a pozitivně ovlivňuje rezonanci a přirozený sustain tónu.

Struny ukotvené v uzamykatelném dvojzvratném tremolu Floyd Rose Special míří přes zámky nultého pražce a srážeč do firemních ladicích strojků a veškeré kovové komponenty jsou v černém provedení. Kytara je osazena dvojicí silných aktivních humbuckerů - krkovým EMG 60 a známou kobylkovou variantou EMG 81, ovládaných třípolohovým nožovým switchem Cor-Tek, hlasitostí a společnou tónovou clonou s kvalitním kondenzátorem Mylar.

Superstraty Cort X500 budou dostupné v decentních transparentních úpravách Open Pore Trans Grey (OPTG) nebo Open Pore Jean Burst (OPJB) a předpokládaná cena se má na evropském trhu pohybovat okolo 800 eur.

Tagy: