Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 15.03.2019 - 00:01

Switcher EQD Swiss Things a delay/reverb Dispatch Master V3

Americký výrobce butikových krabiček EarthQuaker Devices si na kalifornský veletrh NAMM připravil premiéru multifunkčního pedálu Swiss Things kombinujícího looper, boost, AB-Y box plus signálový buffer a modifikace v podobě verze V3 se dočkal také delay/reverb Dispatch Master.

Swiss Things nabízí dvě smyčky Loop1/Loop2 volitelné nášlapnými spínači Flexi-Switch - první z nich má vyřazený buffer a slouží k zařazení boosteru, overdrivu, fuzzu, distrotionu a dalších efektů s nízkoimpedančním vstupem. Druhá smyčka ošetřená bufferem je určena pro umístění modulačních a dozvukových efektů.

Integrovaný AB-Y box je osazen přepínači větví v konfiguracích A nebo B / A plus B, u kanálu B s kvalitním izolačním transformátorem lze navíc obracet fázi a řadě hráčů přijde vhod také vestavěný clean boost disponující plynule nastavitelným zdvihem s maximální hodnotou +20 dB. Kromě vstupu, sendů/returnů smyček a konektorů AB-Y switcheru, najdeme na pravém boku šasi výstupy pro ladičku a volume/exp pedál. Napájení obstarává 9V adapter.

Inovovaný dozvukový efekt EQD Dispatch Master V3 sdružující dynamický reverb a delay s časem 1.5 sekundy, možností nekonečného opakování frází a self-oscilací, je nyní vybaven nášlapným footswitchem s funkcí Flexi-Switch. Ta umožňuje volbu mezi klasickým spínáním a modem momentary, který aktivuje obvody krabičky pouze v době, kdy je hlavní switch stále sešlápnutý. Cena Dispatch Masteru V3 byla nastavena na 199 dolarů a multifunkční Swiss Things má nést cenovku 249 dolarů.

Tagy EarthQuaker Devices EQD Swiss Things EQD Dispatch Master V3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY