Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.08.2017 - 00:01

TCE M100: studiový multiefekt za hubičku

V osmdesátých a devadesátých letech se značka TC Electronic soustřeďovala především na výrobu finančně nákladných studiových efektů, se kterými slavila úspěchy na trzích celého světa. Tato špičková zařízení jsou samozřejmě i v současné době důležitou částí portfolia nabídky TCE, ale firma se nyní v tomto segmentu rozhodla zacílit i na začínající producenty a DJ, pro které připravila nový studiový multiefekt TCE M100, jenž boduje skvělým poměrem cena/výkon.

M100 v půlrackovém provedení o rozměrech 46 x 191 x 99 mm nabízí celkem 16 dozvukových a modulačních algoritmů, je vybaven 24-bitovými AD/DA převodníky, frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 10 Hz až 22 kHz, hranice dynamiky je dána hodnotou 96 dB a odstup šumu činí >86 dB.

Přední hliníkový panel je rozdělen do dvou sekcí - v levé jsou umístěny potenciometry nastavující vstupní citlivost, hlasitost výstupu a mix efektovaného a čistého signálu, tlačítkem bypass vypínáme/zapínáme nastavený preset a dvojice diod informuje o průchodu signálu a jeho případném přebuzení.

V pravé části najdeme 16-ti polohový rotační přepínač s efektovými mody Delay, Chorus, Flanger, Phaser, Rotary, Pitch Shift, kombinace Delay + Reverb a Chorus + Reverb, hall Cathedral, a reverby Concert, Club, Chamber, Gold Plate, Gated, Reverse a Ambience.

Knoflíkem Parameter nastavujeme první parametr vybraného efektu (dáno defaultně), tlačítkem Tap/Select vybíráme druhý parametr a u delaye nebo modulací jím určujeme tap tempo. I když M100 není programovatelný, tak multiefekt disponuje dílčí pamětí, která uchová momentální nastavení presetu až do vypnutí zařízení, takže se můžete pohybovat mezi jednotlivými režimy, aniž by došlo k jejich přenastavení do původních hodnot (střední poloha potenciometru Parameter).

TC Electronic M100 je napájen 12 V adapterem a konektivita sestává z dvojice jackových vstupů, stejného počtu výstupů a zdířky pro footswitch aktivující funkci bypass. Na pulty evropských obchodů se novinka s cenovkou pouhých cca 120 eur dostane zřejmě koncem srpna.

Tagy TC Electronic TCE M100
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY