Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
redakce - Út, 03.05.2016 - 00:01

The Ukulele Orchestra of Great Britain: opět i s workshopem

The Ukulele Orchestra of Great Britain se po dvou letech vrací do Paláce Akropolis, aby znovu předvedli Praze svoji drnkací euforii. Nejslavnější soubor hráčů na ukulele baví fanoušky už od poloviny osmdesátých let osobitými coververzemi. Ve svém repertoáru mají skladby od Čajkovského, Davida Bowieho i Nirvany. Zahrají 9. května na večírku EuroConnections a ještě před koncertem je pro zájemce připraven workshop s kapelou.

Osobně setkat s The Ukulele Orchestra of Great Britain se můžete na dalším z řady workshopů série Music Class těsně před koncertem od 18.40 hodin. Přineste si svoje ukulele a naučte si pod vedením slavných hudebníků zahrát skladbu Perfect Day od Lou Reeda. Vstup na workshop je zdarma – pouze se vstupenkou na koncert. Na toto setkání je ovšem jen velmi omezený počet míst, zájemci se mohou přihlásit na e-mailu petra@palacakropolis.cz

O ukulele se říká, že je to „bonsaj kytary“ a je trochu směšné, když ho ale vezmou do ruky skuteční mistři, přestanete se mu posmívat. Smát se ale vlastně nepřestanete, protože když na pódium nastoupí The Ukulele Orchestra of Great Britain, tak je dobrá nálada zaručena. A můžou hrát klasiku, punk nebo melodie ze spaghetti westernů.

Filosofie The Ukulele Orchestra of Great Britain stojí na myšlence šíření radosti z hudby. Podtrhuje ji i fakt, že virtuózové se zkušenostmi z prestižních orchestrů se na pódiu neberou smrtelně vážně a vedle výletů do světa vážné hudby tak dojde i na komediální gagy, jako když pět členů kapely hraje spolu na jediný nástroj. Britský deník Independent je nazval „nejzábavnějším hudebním projektem v celé zemi“ a sklidili uznání i od slavných kolegů Davida Bowieho či Briana Eno. Navštívili všechny kontinenty, vystupovali v Royal Albert Hall či v opeře v Sydney, ale zahráli si i na rockovém festivalu v Glastonbury.

Tagy ukulele
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY