Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 21.05.2015 - 00:01

Thrasher 50 a EOD 88: metalová dvojka od Randallu

Randall zařadil do svého výrobního katalogu dvojici celolampových aparátů Thrasher 50 a EOD 88. První jmenovaný představuje další verzi populárního zesilovače Randall Thrasher 120, zatímco EOD 88 v sobě spojuje vlastnosti old school konceptu s moderními prvky. Obě hlavy cílí především na kytaristy pohybující se ve vodách metalu a jemu příbuzných žánrů.

Randall Thrasher 50 z dílny návrháře Mike Fortina disponuje stejně agresivním a masivním soundem jako výkonnější 120-ti wattový model, ale na rozdíl od vlajkové lodi je novinka zabalena do kompaktnějšího formátu a koncový stupeň s dvojicí elektronek 6L6 poskytuje výkon 50 Wattů. Předzesilovač je osazen čtyřmi lampami 12AX7 a k čistému i zkreslenému kanálu lze aktivovat funkci Boost.

Míru zkreslení nastavujeme dvojicí potenciometrů LFGain A HFGain (pro nižší a vysoké frekvence), pro hlasitost je vyhrazen ovladač Gain a požadované frekvenční spektrum nastavujeme třípásmovými korekcemi. Čistý kanál je vybaven gainem, hlasitostí a tónovou clonou.

Koncová sekce je vybavena ovladači Depth (hluboké basy), Presence a celkovým Masterem. Konektivita sestává ze sendu a returnu diskrétní (Class A) efektové smyčky, vstupu pro footswitch přepínající kanály a Boost a výstupů pro boxy s impedancí 4/8/16 Ohm.


Randall EOD 88, jehož název (Element Of Doom) odkazuje na slavné průkopníky metalové muziky Black Sabbath, je v základu koncipován jako high gainový jednokanál s možností tří modů zkreslení a s vestavěným fuzzem. Lampy KT88 dávají zesilovači výkon 88 Wattů.

Jednoduché a přehledné ovládání sestává z potenciometrů Fuzz, Gain, třípásmových korekcí a potenciometrů Depth, Presence a Master zařazených v obvodu koncového stupně. Jednotlivé režimy gainu a fuzz jsou přepínatelné footswitchem. Podobně jako u Thrasheru zde najdeme diskrétní efektovou smyčku a výstupy pro kabinety o impedanci 4/8/16 Ohm.

Jestli uvažujete o koupi lampového zesilovače s nekompromisním zkreslením, spoustou gainu a agresivním zvukovým charakterem, tak vyzkoušejte nové hlavy Randall. Obě novinky by se měly na evropském trhu objevit v průběhu léta.

Tagy randall
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY