Třísnímačový Fender Classic Player Triple Tele

Série Classic Player má v portofilu Fenderu své místo od roku 2006 a v katalogu firmy zastupují modely této speciální řady především modernizované nástroje postavené na konceptu vintage originálů z padesátých let. Nejinak je tomu i u novinky Fender Classic Player Triple Tele, kterou navrhoval zkušený kytarář Fender Custom Shopu Todd Krause.

Korpus je vyroben z olše, šroubovaný javorovový krk má profil silnějšího C a javorový hmatník s radiusem 9.5 palce je stejně jako původní Telecastery osazen 21 subtilnějšími pražci. K výrobě nultého pražce o šířce 42 mm byla použita odolná syntetika s vlastnostmi kosti.

Kobylku tvoří základna ve tvaru ploché vaničky, uchycená ke korpusu čtyřmi šrouby a trojice válečkovitých bronzových kamenů (obojí převzato z původních Telecasterů). Ladicí strojky s vintage designem jsou doplněny srážečem strun H a E.

Hlavním poznávacím znakem této kytary je trojice snímačů Custom Shop Single-Coil Nocaster osazených v šikmém úhlu. Všechny singly mají tříšroubové kotvení a k jejich ovládání slouží potenciometry hlasitosti a tónové clony a pětipolohový nožový switch, jenž je zapojen jako u Stratocasteru - 1. kobylkový s., 2. kobylkový + střední s., 3. střední s., 4. střední + krkový s., 5. krkový s.

Stejně jako většina ostatních modelů z edice Classic Player je Fender CP Triple Tele finančně dostupnější alternativou k výrazně dražším vintage sériím, navíc s bonusem v podobě inovované elektroniky s trojicí kvalitních snímačů a modernějším (a pro mnohé hráče pohodlnějším) radiusem hmatníku.

Fender Classic Player Triple Tele je vyráběn pouze v černém odstínu s polyesterovým lakem a třívrstvým pickguardem stejné barvy, ke kytaře dostanete kvalitní polstrované pouzdro. Předpokládaná cena by se měla pohybovat na hranici 22 000 Kč.