Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 02.07.2015 - 00:01

Tuner Korg PitchCrow-G: maximální funkčnost a minimální rozměry

Firma Korg zařadila do svého výrobního katalogu novou řadu klipových ladiček s označením PitchCrow-G, které se vyznačují vysokou přesností ladění, flexibilitou a minimálními rozměry. Tunery této série jsou v průměru o dvacet procent menší a lehčí než předchozí klipové modely a to při zachování všech pokročilých funkcí.

V chromatickém modu je tuner schopen detekovat tóny v rozmezí A0 (27.50Hz) až C8 (4186Hz), kytarový režim pokrývá rozpětí not H1 (46.25Hz) až E4 (493.88Hz) a basový mod H0 (23.12Hz) až C3 (130.81Hz). Kalibrace referenčního tónu od 436 do 445 Hz je nastavitelná v 1 Hz krocích.

PitchCrow-G se může pochlubit novým obvodem, který mu umožňuje ladit s přesností +- 0.1 centu a samozřejmostí je možnost nastavení režimu pro podladěné nástroje (jeden až pět půltónů dolů) a funkce Capotasto simulující kapodastrové ladění v první až sedmé poloze.

Tuner o rozměrech pouhých 63 x 56 x 25 mm a hmotností 21 g je na svou minimální velikost vybaven nadstandardně přehledným barevným displejem s vysokým kontrastem a uchycení k nástroji obstarává masivní klips s kuličkovým kloubem, jenž umožňuje nastavit úhel displeje do potřebné polohy.

Ladička je napájena lithiovou knoflíkovou 3V baterií CR2032 a výrobce uvádí, že tuner vydrží v konstatním provozu až 24 hodin, což oproti jiným klipovým ladičkám představuje trojnásobnou hodnotu.

Korg PitchCrow-G bude dodáván v černé (AW-4G-BK) nebo bílé (AW-4G-WH) verzi za cenu přibližně 700 Kč a na evropský trh by měl dorazit nejpozději začátkem srpna. Pokud sháníte skutečně malou a lehkou klipovku s extrémní výdrží baterie, tak vyzkoušejte nový PitchCrow-G od Korgu.

Tagy ladička
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY